نمایه تهران

اخبار و اطلاعات شهر تهران

نتايج آزمون ورودي دبيرستان ماندگار البرز تا آخر هفته جاري اعلام مي شود

معاون آموزش و نوآوري سازمان آموزش و پرورش شهر تهران گفت:نتايج آزمون ورودي به دبيرستان ماندگار البرز تا آخر هفته پيش رو اعلام مي شود.
محمود حسيني در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: اين دبيرستان با توجه به مصوبه شوراي عالي آموزش و پرورش امروز براي سومين سال متوالي در حال برگزاري آزمون ورودي به دبيرستان؛ ويژه دانش آموزان راهنمايي است.
وي با اشاره به اينکه پنج هزار و 300 نفر از دانش آموزان سوم راهنمايي در آزمون ورودي امروز شرکت دارند؛ افزود: از اين تعداد حدود 500 نفر بر اساس معيارهاي مصوب شوراي عالي آموزش و پرورش پذيرش مي شوند.
معاون آموزش و نوآوري سازمان آموزش و پرورش شهر تهران همچنين از برگزاري آزمون ورودي مدرسه مروي با حضور 400نفر از دانش آموزان مقطع راهنمايي خبر داد.
به گفته حسيني 120 نفر از شرکت کنندگان در اين آزمون پذيرفته خواهند شد.
وي رويکرد اين دو دبيرستان را ايجاد زمينه هاي علمي؛ فرهنگي و مذهبي با توجه به شرايط جديدي که به لحاظ آموزشي براي اين دبيرستان ها پيش بيني شده است اعلام کرد و گفت: اين شرايط جديد شامل ساعات فوق برنامه دانش آموزان و تبديل شاخص هاي مدرسه زندگي به شکل واقعي است.
حسيني تاکيد کرد: با توجه به شرايط جديد ايجاد شده و شاخص هاي تعريف شده؛ شرايط مدرسه به لحاظ تربيتي و آموزشي به گونه اي مي شود که دانش آموز بعد از اتمام دوران مدرسه به عنوان شهروند قانون مدار تربيت شده و وارد اجتماع مي شود.
به گفته وي دانش آموزان در اين دبيرستان ها به صورت عملي و تئوري با آداب اجتماعي آشنا شده و با افزايش ساعت کاري دبيرستان و ايجاد ساختار درون سازماني آموزشهاي لازم را کسب خواهند کرد.
"محمد مهدي شاملو" مدير منطقه شش آموزش و پرورش شهر تهران نيز در گفت وگو با ايرنا؛ دبيرستان البرز را به عنوان نماد آموزش و پرورش شهر تهران و کشور اعلام کرد و گفت: با توجه به سابقه ديرينه و 100 ساله دبيرستان البرز با مديريت مرحوم دکتر مشتهدي؛ اين دبيرستان به عنوان نماد آموزش و پرورش کشور مطرح شده است.
وي افزود: از اين دبيرستان شخصيت هاي بزرگي مثل شهيد چمران فارغ التحصيل شدند که ايشان نماد يک شخصيت ديني؛ علمي و مبارز هستند.
شاملو ادامه داد: در سال تحصيلي جديد پذيرفته شدگان در اين آزمون در قالب 12 کلاس 30 نفره تحصيل خواهند کرد.
وي تصريح کرد: از آن جايي که متقاضي براي ثبت نام در اين مدرسه بسيار زياد است 12 کلاس را به 14 کلاس افزايش خواهيم داد و 60 نفر ديگر را علاوه بر 500 نفر پذيرش شده؛ نام نويسي خواهيم کرد.
مدير منطقه شش آموزش و پرورش با بيان اينکه اين آزمون به صورت دو مرحله اي انجام مي شود؛ اظهار داشت:مرحله عملي اين آزمون در حال برگزاري است و بعد از اعلام نتايج آزمون تئوري که به صورت مصاحبه است؛ برگزار مي شود.
شاملو؛ تشريح پاسخ ها؛ سوالات علمي و عمومي؛ بينش و معارف؛ ديدگاه ها در خصوص جامعه و محيط؛ ديدگاه ها در خصوص جايگاه خود در ايران و جهان را از مواردي برشمرد که در آزمون تئوري و مصاحبه از دانش آموزان پذيرفته شده سوال خواهد شد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۸۸ساعت 18:13  توسط   |