نمایه تهران

اخبار و اطلاعات شهر تهران

تغییر ظرفیت پذیرش دستیاری دندانپزشکی/ افزایش 20 درصدی شهریه

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با اشاره به رقابت بیش از یک هزار و 800 داوطلب در آزمون دستیاری دندانپزشکی گفت: ظرفیت نهایی پذیرش به دلیل قرار داشتن چندین رشته - محل در انتظار تصویب، هنوز نهایی نشده است.

دکتر اکبر فاضل در گفتگو با مهر افزود: در حال حاضر چند رشته - محل در دوره های تخصصی دندانپزشکی برای تصویب به شورای گسترش وزارت بهداشت ارائه شده که در صورت تصویب آنها، ظرفیت پذیرش تغییر می کند.
وی اضافه کرد: پیش بینی می شود که ظرفیت نهایی پذیرش در دوره های دستیاری دندانپزشکی به 250 نفر افزایش یابد.
فاضل یادآور شد: هم اکنون با وجود 14 مرکز آموزشی دوره های تخصصی دندانپزشکی شامل 98 رشته - محل برای پذیرش دانشجو وجود دارد.
وی در خصوص شهریه دانشجویانی که از سهمیه آزاد استفاده می کنند، گفت: بر اساس مصوبات هیئت امنای دانشگاههای علوم پزشکی شهریه این دسته از دانشجویان دوره دستیاری دندانپزشکی حدود 20 درصد افزایش می یابد.
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی گفت: کلیه داوطلبان باید نوعی سهمیه را انتخاب کنند که در این دوره از آزمون سهمیه تعهد خاص آموزشی، سهمیه تعهد خاص درمانی، سهمیه تعهد عام و سهمیه آزاد از جمله سهمیه های مورد نظر در این دوره است . البته علاوه بر آن داوطلبان سهمیه های رزمندگان و ایثارگران، مربیان و واجدین شرایط استعدادهای درخشان نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند.
به گزارش مهر، آزمون کتبی پذیرش دستیار ساعت 9 روز 10 اردیبهشت سال 88 به طور همزمان در شهرهای اصفهان، بابل، تبریز، تهران، شیراز، کرمان، مشهد و همدان برگزار می شود و کارت ورود به آزمون روز چهارشنبه توزیع می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۸۸ساعت 1:45  توسط   |