نمایه تهران

اخبار و اطلاعات شهر تهران

فریبزر خسروی تجلیل می‌شود

مراسم قدردانی از زحمات فریبرز خسروی معاون سازمان اسناد و کتابخانه ملی سه‌شنبه این هفته در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار می‌شود.

 به گزارش مهر، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به پاس سالها زحمات فریبرز خسروی معاون سابق سازمان اسناد و کتابخانه ملی که اواخر مرداد سال جاری از سمت خود استعفا کرده بود مراسمی را در روز سوم شهریور ساعت ۱۰ در سالن شریعت‌زاده کتابخانه ملی برگزار می‌کند.
خسروی اوایل سال گذشته جایگزین سعید رضایی شریف‌آبادی در معاونت اسناد سازمان شد و مدت 5/1 سال را در این سمت مشغول به فعالیت بود. وی پیش از تصدی معاونت اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی، معاون آموزش، پژوهش و فناوری این سازمان بود.
این کتابدار پیشکسوت همچنین از عضویت در شورای پژوهش سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز استعفا کرده است.
وی تحصیلات خود را در مقطع لیسانس در رشته روانشناسی در دانشگاه علامه طباطبایی آغاز کرد و نهایتا در رشته مدیریت بازرگانی از مدرسه عالی بازرگانی(دانشگاه علامه طباطبایی کنونی) با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شد.همراه با تحصیل تدریس در مدارس را آغاز کرد. با وقوع انقلاب به جهاد سازندگی پیوست و تا سال ۱۳۶۰ در آنجا مشغول به فعالیت بود و در همین دوران دوباره به تدریس اشتغال ورزید و با جدا شدن از جهاد به کار تدریس با جدیت بیشتری پرداخت و در مدارسی مانند دبیرستان رازی، دبیرستان فتح، دبیرستان منتظری و دبیرستان دانش مشغول به تدریس شد. وی مدتی نیز در آموزش پرورش شهر تهران به عنوان معاون آموزشی منطقه سه تهران مشغول به فعالیت بوده‌است.
خسروی تحصیلات خود را در مقطع فوق لیسانس مدیریت در دانشگاه تربیت مدرس آغاز کرد. او در رشته کتابداری در دانشگاه تربیت مدرس نیز تحصیل کرد و در همین رشته موفق به اخذ مدرک دکترا شد. از سال ۱۳۷۳ به دعوت سید محمد خاتمی (رئیس وقت کتابخانه ملی) به کار در کتابخانه ملی مشغول شد و تا کنون با عناوین معاونت کتابخانه ملی ایران، معاونت پژوهش و فناوری و معاونت اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و عضو هیئت هلمی کتابخانه ملی ایران فعالیت داشته است.

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:30  توسط   | 

تمدید مهلت ارسال آثار به "طنز مکتوب"

مهلت ارسال آثار به جشنواره "طنز مکتوب" تا 15 شهریور تمدید شد.

به گزارش مهر، چهارمین جشنواره سراسری "طنز مکتوب" را دفتر طنز حوزه هنری در رشته‌های شعر، نثر، مقاله، داستان کوتاه و فیلمنامه کوتاه در دو بخش آزاد و بخش ویژه با موضوع "اصلاح الگوی مصرف" برگزار می‌کند.
علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند در رشته‌های شعر، نثر و داستان کوتاه، برای هر رشته حداقل 3 اثر، در رشته فیلمنامه کوتاه 2 اثر و مقاله یک اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
بنا به فراخوان این جشنواره، آثار ارسالی در بخش داستان و فیلمنامه کوتاه نباید از پنج صفحه بیشتر باشد.
بر همین اساس به نفرات نخست در رشته‌های مختلف، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 4 سکه تمام بهار آزادی، به نفرات دوم در هر رشته لوح تقدیر و سه سکه تمام بهار آزادی و به نفرات سومدر هر رشته، لوح سپاس و دو سکه بهار آزادی اهدا می‌شود. جایزه بخش ویژه برای یکنفر در هر رشته نیز تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 4 سکه تمام بهار آزادی خواهد بود.دبیرخانه این جشنواره در خیابان حافظ، نبش سمیه حوزه هنری واقع شده است.
چهارمین جشنواره "طنز مکتوب" در 25 و 26 آبان در تهران برگزار می‌شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:25  توسط   | 

تغییر زمان کارگاه نقد داستان حوزه هنری

کارگاه عملی نقد داستان کوتاه حوزه هنری استان تهران در ماه رمضان روزهای سه‌شنبه و از ساعت 15 تا 17 برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، مسئول آموزش حوزه هنری استان تهران با اعلام این خبر گفت: این کارگاه زیر نظر مصطفی دشتی و در راستای آموزش عملی مباحثی است که در کارگاه نقد داستان حسین پاینده مطرح می‌شود.
افشین ناظری تصریح کرد: در کارگاه این هفته که روز سه شنبه سوم شهریور برگزار می‌شود داستان کوتاه "سرور" نوشته کاترین منسفیلد نقد و بررسی خواهد ‌شد.
پیش از ماه جاری قمری این کارگاه هر هفته سه شنبه از ساعت 17 تا 19 برگزار می‌شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:24  توسط   | 

نمایشگاه کتاب مترو افتتاح شد

نمایشگاه کتاب در ایستگاههای مترو تهران با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

به گزارش مهر، در افتتاح این نمایشگاه کتاب در ایستگاه شهید بهشتی مترو تهران، موسی قربانی عضو هیئت رئیسه مجلس، جواد آرین منش نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس و تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
جواد آرین منش نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نمایشگاه کتاب در مترو تهران را حرکتی مفید برای توسعه فرهنگ کتابخوانی، ارتقای آگاهی و دانش مردم و غنی سازی اوقات فراغت جامعه و آن را نتیجه مجموعه‌ای از اقدامات فرهنگی دانست و با اشاره به ضرورت مشارکت در اینگونه برنامه‌ها گفت: به عنوان نایب رئیس کمیسیون کمیسیون فرهنگی مجلس از انتشارات سوره مهر که جزو مشارکت کنندگان این برنامه ارزشمند فرهنگی است تشکر می کنم.
وی افزود: این برنامه تنها یک نمایشگاه کتاب نیست بلکه مجموعه‌ای از کارهای فرهنگی است که در قالب یک نمایشگاه شکل گرفته است یعنی در کنار نمایشگاه گزینش و معرفی آثار برتر که آثار سوره مهر هم در این رده قرار دارد خود یک کار فرهنگی مفید محسوب می‌شود و از طرفی به نمایش گذاشتن آنها هم یک اقدام فرهنگی دیگر است. اگر در کنار این نمایشگاه مشاوره و معرفی کتابهای مفید هم درنظر گرفته شود کار کامل می‌شود.
محمد حقی مسئول برگزاری این نمایشگاه هم گفت: نمایشگاه کتاب مترو سال گذشته نیز به مناسبت ماه رمضان در 23 ایستگاه مترو در 450 عنوان کتاب با محوریت کتابهای ارزشی اجرا شد و امسال هم تا پایان ماه رمضان در ایستگاههای مترو دایر است.
نمایشگاه کتاب مترو تهران توسط موسسه انتظار صبح قریب و با مشارکت انتشارات سوره مهر، شرکت مترو تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:22  توسط   | 

اعضای باشگاه تماشاگران تئاتر شهر میهمان "باغ شکرپاره" می‌‌شوند

اعضای باشگاه تماشاگران وب سایت مجموعه تئاتر شهر سوم و چهارم شهریور در سالن اصلی مجموعه به تماشای نمایش "باغ شکرپاره" قطب‌الدین صادقی خواهند نشست.

به گزارش مهر، همزمان با راه‌اندازی وب‌ سایت مجموعه تئاتر شهر بخش باشگاه تماشاگران این وب سایت نیز راه‌اندازی شد و تا کنون 650 نفر عضو این باشگاه شده‌اند. اعضای باشگاه تماشاگران تئاتر شهر سوم و چهارم شهریور از نمایش "باغ شکرپاره" قطب‌الدین صادقی دیدن خواهند کرد.
همچنین جلسه گفت و شنود نمایش "مجلس برادرکشی" سیروس همتی سوم شهریور در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر برگزار خواهد شد. این جلسه با حضور جمعی از اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر و بازیگران و تماشاگران برگزار می‌شود. "مجلس برادرکشی" جدیدترین اثر سیروس همتی در مقام کارگردان است که اجرای آن از اواخر هفته گذشته شروع شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:10  توسط   | 

دانشگاه تهران میزبان جشنواره آئینه و آفتاب شد

دانشگاه تهران به عنوان یکی از مراکز برپایی ششمین جشنواره سراسری آئینه و آفتاب در تهران انتخاب شد.

به گزارش مهر، مصطفی صادقی مدیر اجرایی جشنواره آئینه و آفتاب گفت: با اعلام آمادگی دانشگاه تهران این مرکز دانشگاهی از محل‌هایی است که از 17 تا 21 مهر پذیرای علاقه مندان و مخاطبین جشنواره خواهد بود. یک سالن سینما هم در تهران و اصفهان محل برگزاری جلسات جنبی نقد و بررسی آثار تعیین خواهد شد که نام آنها اعلام می‌شود.
ششمین جشنواره سراسری آئینه و آفتاب با موضوع شخصیت، سیره و اندیشه‌های حضرت امام خمینی (س)، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در چهار بخش داستانی، مستند، انیمیشن و نماهنگ از 17 تا 21 مهر در شهرهای اصفهان و تهران برگزار می‌شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:7  توسط   | 

کنسرت گروه موسیقی "دراب" در سالن رودکی

سالن رودکی 9 و 10 مهر میزبان گروه موسیقی"دراب" به سرپرستی و آهنگسازی حمید رضا صنیعی پور خواهد بود.

به گزارش مهر این برنامه در دو بخش اجرا می شود که در قسمت اول آن قطعه با ستاره، تکنوازی سه تار و تصنیف قدیمی توسط گروه همنوازی برای مخاطبان نواخته خواهد شد.
در بخش دوم این برنامه نیز که با همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی و در راستای حمایت از گروه های جوان روی صحنه می رود قطعاتی چون کوچه پس کوچه های خیال، اسلحه خاکستری و تکنوازی سه تار اجرا می شود.
بنابراین گزارش در این کنسرت حمید رضا صنیعی پور(سه تار و سه تار باس)، مهدی پاک نژاد (سه تار)، فرهاد اسدی (تنبک)، کیاوش جواری کریمی(کوزه وباران) و مسعود رضایی(سه تار) گروه دراب را همراهی خواهند کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:6  توسط   | 

"ترانه آب" در تماشاخانه مهر اجرا می‌شود

نمایش "ترانه آب" به نویسندگی و کارگردانی احسان جانمی تا 22 شهریور در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه می‌رود.

به گزارش مهر، "ترانه آب" داستان جوانی است که برای پایان دادن به زندگی شهری به زندگی روستایی برمی‌گردد و در راه با دختری به نام آب آشنا می‌شود و سعی می‌کند راز زندگی او را کشف کند. امین زارع، الهام رضایی، محسن احمدی نیک و زهره عبداللهی بازیگران این نمایش هستند.
دیگر عوامل "ترانه آب" عبارتند از دستیار کارگردان: جلیل عالیپور، مدیر صحنه: میلاد آزرم، فرزاد قاسمی، گریم و لباس: نرگس صابری، منشی صحنه: لیلا جهانی، آهنگساز: منصور قربانی.
این نمایش برگزیده پنجمین جشنواره سراسری تئاتر ماه است و از دوم شهریور هر روز ساعت 30/17 در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه می‌رود.

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:4  توسط   | 

مردم 42 کشور جهان از وب سايت ختم قرآن مجيد بازديد کرده اند

مردم 42 کشور جهان تا کنون از وب سايت ختم قرآن مجيد بازديد کرده اند که در اين ميان مسلمانان کشور آمريکا بيشترين سهم را داشته اند.
به گزارش ايرنا از ستاد خبري هفدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن کريم، وب سايت ختم قرآن مجيد با 150 هزار عضو از سراسر جهان از سال 87 به عنوان يک مجموعه کاملا مردمي و دانشجويي، به منظور گسترش فرهنگ قرآني آغاز به کار کرده است.
کشور آمريکا با نزديک به شش هزار بازديد در صدر فهرست کشورهاي خارجي - که مسلمانان آن کشور بيشترين بازديد از اين وب سايت را داشته اند- قرار دارد و پس از اين کشور، مسلمانان کشورهاي کانادا، آلمان، انگليس و دانمارک به ترتيب استقبال خوبي از اين وب سايت داشته اند.
براساس اين گزارش، علاقه مندان براي شرکت در ختم جهاني قرآن مي توانند به سايت www .ghoran.com مراجعه کنند.
هفدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن کريم که از 25 مرداد با شعار "توسعه مفاهيم قرآني و خدمات حداکثري " در محل مصلاي امام خميني(ره) آغاز شده، همه روزه از ساعت 16 تا 24 پذيراي خانواده هاي علاقه مند و به ويژه نوجوانان و جوانان است.
اين نمايشگاه تا روز 23 شهريور ادامه دارد.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:0  توسط   | 

نتايج اوليه آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور، کارنامه اينترنتي شرکت کنندگان در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1388 را بر روي پايگاه اطلاع رساني خود قرار داد.
به گزارش ايرنا، داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1388 مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org نتايج اوليه اين آزمون را به صورت کارنامه مشاهده کنند.
اين گزارش حاکي است که داوطلبان شرکت کننده در اين آزمون بايد با استفاده از يکي از روش‌هاي جستجو بر اساس مشخصات کارت ثبت نامي، جستجو بر اساس شماره پرونده و کد رهگيري، و يا جستجو بر اساس مشخصات فردي، کارنامه نتايج اوليه آزمون خود را مشاهده کنند.
دفترچه راهنماي انتخاب رشته ‌هاي تحصيلي اين آزمون نيز روز 2 شهريور بر روي سايت اينرنتي سازمان سنجش قرار مي‌گيرد و تا روز 7 شهريور قابل دسترسي خواهد بود.
علاوه بر اين، دفترچه راهنماي انتخاب رشته ‌هاي تحصيلي اين آزمون همچنين از طريق باجه مرکزي پست در هر شهرستان و در شهرستانهاي بزرگ از طريق مناطق پستي در اختيار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار داده مي ‌شود.
داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته مي توانند از ساعت 9 روز 4 شهريور تا ساعت 24 روز 7 شهريور براي انتخاب رشته در اين آزمون اقدام کنند.
آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته با شرکت 441 هزار و 523 داوطلب در روز اول مرداد در 69 کد رشته امتحاني در مراکز شهرستان ها برگزار شد.
نتايج نهايي اين آزمون اواخر شهريور اعلام خواهد شد.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:58  توسط   | 

نشست پرسش و پاسخ نمايش مجلس برادرکشي برگزار مي شود

انجمن منتقدان و نويسندگان خانه تئاتر، روز ۳ شهریور نشست پرسش و پاسخ نمايش "مجلس برادر کشي" به کارگرداني سيروس همتي را برگزار مي کند.
به گزارش ايرنا از انجمن منتقدان و نويسندگان خانه تئاتر، نشست مذکور پس از اجراي نمايش "مجلس برادرکشي" در کارگاه نمايش مجموعه تئاتر شهر برگزار مي شود.
اين نمايش 45 دقيقه اي همه روز بجز شنبه ها از ساعت 45 : 20 در کارگاه نمايش مجموعه تئاتر شهر به روي صحنه مي رود.
شرکت در اين نشست پرسش و پاسخ براي علاقه مندان آزاد است.
در نمايش "مجلس برادرکشي" که سيروس همتي نيز عهده دار يکي از نقش هاست، مجيد رحمتي، ساقي عقيلي، شيرين امامي، مرجان صادقي، فاطمه حيدري‌فر، محمد بخشي‌زاده و محسن ميرزاعلي ايفاي نقش مي کنند.
اين نمايش برگرفته از انواع نمايش‌هاي ايراني از جمله تعزيه و نقالي است و يکي از تراژيک‌ترين داستان‌هاي شاهنامه در آن روايت مي شود.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:55  توسط   | 

مجموعه مقالات دومين کنفرانس شهر الکترونيکي در دسترس عموم قرار گرفت

متن کامل مجموعه مقالات پذيرفته شده در دومين کنفرانس شهر الکترونيکي بر روي سايت دومين کنفرانس شهر الکترونيکي به نشاني www.ecityconf.ir قرار گرفت.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي پژوهشکده فناوري اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهي، حبيب الله اصغري رئيس اين پژوهشکده با اعلام اين خبر گفت: با توجه به استقبال مخاطبان از دومين کنفرانس شهر الکترونيکي و درخواست کارشناسان، صاحب‌نظران، دانشجويان و اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها متن کامل 195 مقاله پذيرفته شده اين کنفرانس در سايت کنفرانس نمايه شد.
دبير دومين کنفرانس شهر الکترونيکي همچنين از توزيع کتاب دو جلدي دومين کنفرانس شهر الکترونيکي براي مخاطبان خبر داد و گفت: سي دي هاي اين کنفرانس نيز از طريق پژوهشکده در اختيار مخاطبان قرار دارد و علاقه‌مندان مي توانند با شماره‌هاي 88894649 و 88898865 تماس حاصل نموده و يا به نشاني دبيرخانه کنفرانس شهر الکترونيکي واقع در تهران، ميدان فاطمي، خ جويبار، کوچه ميرهادي، پلاک 3 مراجعه نمايند.
دومين کنفرانس شهر الکترونيکي با حضور بيش از 2 هزار نفر از کارشناسان علمي و اجرايي دست اندرکار در بحث خدمات الکترونيکي و شهر الکترونيکي، روزهاي سوم و چهارم خرداد در سالن همايش‌هاي بين‌المللي برج ميلاد برگزار شد.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:52  توسط   | 

پژوهشگران علوم اسلامي حمايت علمي مي شوند

عضو هيات علمي پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي گفت: علاقه مندان به پژوهش با حضور درغرفه اين پژوهشگاه در هفدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن از حمايت هاي علمي اين مجموعه بهره مند مي شوند.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي هفدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن، حجت الاسلام "محمد علي محمدي"، فعاليت هاي اين پژوهشگاه را در نمايشگاه قرآن به 4 بخش تقسيم کرد و افزود: معرفي آثار قرآني پژوهشگاه، پشتيباني علمي ازمقالات، معرفي آثار برتر پژوهشگاه و پاسخگويي به پرسش هاي مراجعه کنندگان از بخشهاي فعاليت پژوهشگاه است.
وي، حمايت علمي از پژوهشگران را از طريق انتخاب و ارائه ايده، مشاوره تحقيق، تکميل و معرفي منابع مورد نياز و ارائه نرم افزارهاي تخصصي قرآن و مقالات مرتبط ميسر دانست.
حجت الاسلام محمدي در خصوص آثار قرآني پژوهشگاه گفت: آثار برتر اين پژوهشگاه از جمله بزرگترين دايره المعارف قرآن کريم، فرهنگ 33 جلدي قرآن، فرهنگ 3 جلدي موضوعي تفاسير بر اساس20 دوره از تفاسير شيعه و اهل سنت، تفسير راهنما و پرسمان هاي قرآني در اين نمايشگاه عرضه مي شوند.
معرفي بيش از يکصد کتاب و 4 نرم افزار قرآني و همچنين پاسخ به پرسش هاي مراجعه کنندگان در غرفه مرکز ملي پاسخگويي به سوالات در موضوعات مختلف فقهي، کلامي، قرآني و ... توسط کارشناسان مجرب اين مرکز از جمله فعاليت هاي انجام شده پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم است.
هفدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن کريم تا 24 شهريور در مصلاي امام خميني(ره) داير است.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:50  توسط   | 

داوري هاي جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان در چهار بخش برگزار مي شود

دبير نهمين جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان از داوري آثار شرکت داده شده در اين جشنواره در چهار بخش آثار مطبوعاتي، ادبي، هنري و مخاطبان خبر داد.
"علي کاشفي خوانساري" در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: در بخش آثار مطبوعاتي خبر، گزارش، گفت‌وگو، سرمقاله، مقاله و يادداشت و در بخش آثار ادبي نثر، قطعه، شعر، داستان و قصه به داوري گذاشته مي شود.
وي افزود: عکس، طرح روي جلد، صفحه‌آرايي، گرافيک، تصويرگري و کاريکاتور در بخش آثار هنري و نوشته هاي مربوط به کودکان و نوجوانان نيز در بخش مخاطبان داوري مي شود.
کاشفي گفت: صاحبان نشرياتي که خواهان شرکت در اين جشنواره هستند، مي توانند سه نسخه از نشريات خود را تا پايان شهريور به دبيرخانه اين جشنواره ارسال کنند تا پس از تفکيک آنها، در بخش هاي مختلف به داوري گذاشته شود.
وي خاطرنشان کرد که در پايان اين جشنواره يک نشريه در بخش هاي مختلف به عنوان نشريه برتر معرفي مي شود.
دبير نهمين جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان با بيان اينکه در کنار اين جشنواره نمايشگاهي از نشريات داير خواهد شد، افزود: از 70 نشريه کودک و نوجوان که از سال 1386 تاکنون منتشر شده، دعوت شده است در اين نمايشگاه شرکت کند.
کاشفي با اشاره به اينکه هر موسسه رسانه اي که براي بچه ها و يا درباره آنها فعاليت دارد، مي تواند در اين نمايشگاه شرکت کند، توضيح داد : شرکت در اين نمايشگاه و استفاده از غرفه هاي آن تا متراژ تعيين شده براي اين نشريات رايگان است و اگر نشريه اي خواهان فضاي بيشتري باشد بايد مقداري هزينه پرداخت کند.
به گفته وي، نشريات کودک و نوجواني که در ايران به زبان هايي مانند افغاني، اردو، ‌انگليسي، فرانسه و عراقي منتشر مي شود، در اين نمايشگاه شرکت داده مي شود.
کاشفي هدف از برگزاري اين جشنواره را تعامل بيشتر دست اندرکاران کودک و نوجوان با يکديگر به منظور شناسايي ضعف ها و برطرف کردن مشکلات و ارتباط دوسويه ميان مخاطبان و نشريات و فراهم کردن زمينه آشنايي بيشتر مردم و خواننده ها با نشريات درحال انتشار عنوان کرد.
وي زمان برگزاري جشنواره را نيمه دوم آذر همزمان با هفته پژوهش در محل مرکز آفرينش‌هاي فرهنگي و هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در تهران و مدت آن را بين 5 تا 7 روز اعلام کرد.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:49  توسط   | 

ليست نهايي قبولي هاي دانشگاه امام صادق (ع) نيمه دوم شهريور اعلام مي شود

مسوول اجرايي گزينش دانشگاه امام صادق (ع) گفت: با توجه به پايان مرحله گزينش و مصاحبه، ليست نهايي اسامي قبول شدگان در دانشگاه امام صادق(ع) حداکثر تا دهه آخر شهريور اعلام مي شود.
"محمد عليزاده" در گفت‌وگو با ايرنا اظهار داشت: آزمون شفاهي دانشگاه امام صادق(ع) شامل مراحل گزينش، مصاحبه و تحقيقات محلي 25 مرداد به پايان رسيده است و با پايان اين زمان، افرادي که در اين دانشگاه پذيرفته شده‌اند، از طريق تماس تلفني از پذيرش خود مطلع خواهند شد.
عليزاده، ادامه داد: تاکنون نيمي از افرادي که در آزمون شفاهي اين دانشگاه پذيرفته شده‌اند، از قبولي خود مطلع شده‌اند و حداکثر تا دهه آخر شهريور باقيمانده اين قبول شدگان نيز از پذيرش خود اطلاع خواهند يافت.
وي خاطر نشان کرد: داوطلبان شرکت کننده در آزمون شفاهي اين دانشگاه از پيگيري تلفني به منظور اطلاع يافتن از قبولي خود خودداري کنند، زيرا با تمامي افرادي که در اين دانشگاه مورد پذيرش قرار گرفته‌اند، تماس گرفته خواهد شد.
نزديک به 3 هزار داوطلب طي 15 روز در آزمون شفاهي دانشگاه امام صادق (ع) شرکت کردند.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:47  توسط   | 

اکران رايگان آثار برتر جشن خانه سينما در سينماهاي تهران

موافقت با نيم بها شدن بليت سينماها در ماه مبارک رمضان، عقد قرارداد نمايش فيلم سينمايي "تاکسي نارنجي" و "آقاي هفت رنگ" و همچنين اکران رايگان فيلم هاي برگزيده 12 دوره جشن خانه سينما از جمله تصميماتي بود که در جلسه شوراي صنفي نمايش اتخاذ شد.
"مهدي کرم پور" در گفت وگو با ايرنا، گفت: شوراي صنفي در جلسه خود با نيم بها شدن بليت سينماها در ماه مبارک رمضان موافقت کرد.
وي افزود: اين هديه جامعه اصناف سينماي ايران بدليل همزماني روز ملي سينما و ماه مبارک رمضان به مردم و دوستداران هنر هفتم است.
اين کارگردان سينما با اشاره به قرارداد نمايش برخي از آثار سينمايي خاطر نشان کرد: قرارداد نمايش فيلم سينمايي "آقاي هفت رنگ" به کارگرداني شهرام شاه حسيني در گروه سينمايي عصر جديد امضا شد و با پايان اکران فيلم "ترديد" به کارگرداني واروژ کريم مسيحي اين اثر سينمايي به نمايش در مي آيد.
همچنين فيلم سينمايي تاکسي نارنجي به کارگرداني ابراهيم وحيد زاده بعد از اکران فيلم سينمايي "کتاب قانون "به کارگرداني مازيار ميري در گروه سينمايي آزادي اکران خواهد شد.
رئيس انجمن صنفي نمايش در ادامه خاطر نشان کرد: طبق تصميمات اتخاذ شده، 10 اثر برتر جشن خانه سينما در 12 دوره گذشته سينماهاي پرديس آزادي، زندگي، ملت و سينما سپيده بصورت رايگان به نمايش در خواهد آمد.
به گفته وي اين طرح در چند سينماي استان هاي تبريز، اصفهان، اهواز، گرگان، شيراز و مشهد اجرا مي شود.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:39  توسط   | 

نسخه دوبله شده آموزش کارگاهي فيلمنامه نويسي سيد فيلد منتشر مي شود

رايج ترين و معروف ترين نسخه آموزش کارگاهي فيلمنامه نويسي "سيد فيلد" نظريه‌پرداز معروف آمريکايي که براي نخستين بار در ايران ترجمه و دوبله شده است، به زودي منتشر مي شود.
به گزارش ايرنا از شبکه جهاني سحر، دوبله و ترجمه اين اثر که حاوي ايده ها و نظريات "سيد فيلد" نظريه ‌پرداز معروف آمريکايي در حوزه فيلمنامه نويسي و آموزش مباحث پايه اي نگارش فيلمنامه است، توسط "عباس اکبري" ترجمه و نصرالله مدقالچي دوبله شده است و به زودي در سراسر کشور توزيع مي شود.
اين اثر به لحاظ ضرورت و اهميت کار سيد فيلد به عنوان معلمي معروف در حوزه فيلمنامه نويسي، با صرف بيش از يکسال کار علمي بر روي آن تحت نظارت "سعيد غفاري" تهيه شده تا به عنوان يک کارگاه آموزشي علمي و عملي فيلمنامه نويسي و خودآموز کاربردي براي نگارش حرفه اي فيلمنامه، در اختيار علاقه مندان به هنر فيلمنامه نويسي قرار گيرد.
سيد فيلد تاکنون کتاب هاي گوناگوني درباره نحوه نگارش فيلمنامه به تحرير درآورده است و در حال حاضر فيلمنامه‌نويسان بسياري در سراسر جهان از الگوي معروف سيد فيلد در فيلمنامه‌نويسي که مربوط به ساختار سه پرده اي در فيلمنامه مي شود، تبعيت مي‌کنند.
اين بسته آموزشي حاوي دو نسخه VCD آموزشي، سه نسخه DVD از معروف ترين فيلم هاي سينمايي مطرح دنيا همچون تايتانيک، رهايي از شاووشنگ و تلما و لوئيز و همچنين يک نسخه CD شامل متن فيلمنامه هاي سه فيلم سينمايي مذکور مي باشد که در سال جاري تهيه و منتشر و به زودي در بازار توزيع خواهد شد.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:37  توسط   | 

فيلم گفت و گو با خدا در سينما فرهنگ به روي پرده مي رود

فيلم "گفت و گو با خدا" ساخته استفان دوچ (سايمون) در هشتاد و نهمين نشست کانون فيلم معناگرا، روز ششم شهريور در سالن شماره دو سينما فرهنگ به نمايش درمي‌آيد.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، جلسه پرسش و پاسخ اين نشست - که هر دو هفته يک بار توسط حوزه "سينماي معناگرا"ي فارابي برگزار مي شود- پس از نمايش فيلم برگزار خواهد شد.
فيلم گفت و گو با خدا داستان مردي دنيا طلب را به تصوير مي کشد که حادثه اي باعث فلج شدنش، مي گردد. وي پس از اين حادثه کارش را از دست مي دهد و با فقر دست و پنجه نرم مي کند. اما در ادامه به معنويت روي آورده و در ارتباط با خدا دريچه جديدي به روي زندگي اش باز مي شود و خاطرات خود را به صورت يک کتاب در مي آورد.
فيلم گفت و گو با خدا بر اساس همين کتاب واقعي نوشته نيل دونالد والش، ساخته شده و فيلمنامه آن توسط اريک دلاباره به نگارش در آمده است.
در اين فيلم که محصول سال 2006 سينماي آمريکاست بازيگراني چون هنري زني ، ويلما سيلوا و بروس پيچ نقش آفريني مي کنند.
نمايش اين فيلم از ساعت 10 صبح ششم شهريور در سالن شماره 2 سينما فرهنگ آغاز مي شود و بعد از نمايش، نشست نقد و بررسي برگزار خواهد شد.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:36  توسط   | 

کارگاه هنر معاصر ايران درتهران برگزار مي شود

کارگاه هنر معاصر ايران با حضور اساتيد و هنرمندان مطرح کشور از بيستم مهر در تهران آغاز مي شود.
به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي فرهنگستان هنر، کارگاه‌هاي هنر معاصر ايران شامل نقاشي، عکاسي، مجسمه‌سازي، پرفورمنس و رسانه‌هاي جديد است.
در اين کارگاه‌ها حميد سوري، بهنام کامراني، حميد کشميرشکن و محمد باقر ضيايي از هنرمندان کشور شرکت دارند.
شروع اين کارگاه‌ها از 20 مهر، در روزهاي دوشنبه ساعت 17:30 خواهد يود.
اين کارگاه در مرکز هنر پژوهي نقش جهان به نشاني خيابان وليعصر، ضلع جنوبي پارک ساعي برگزار مي شود.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:32  توسط   | 

روحانيان در ايستگاه‌هاي متروي تهران پاسخگوي سوالات شرعي مردمند

مسؤول مؤسسه فرهنگي، تبليغي انتظار صبح قريب،از برپايي نمايشگاه کتاب همراه با پاسخ‌گويي به پرسش‌هاي اعتقادي، فقهي و اخلاقي توسط روحانيون مستقر در ايام ماه مبارک رمضان در ايستگاه‌هاي متروي شهر تهران خبر داد.
به گزارش ايرنا به نقل از رسا نيوز،"محمد حقي"با اشاره به اينکه 500 عنوان کتاب ارزشي در اين نمايشگاه مورد بازديد و خريد قرار مي گيرد، اظهار داشت: با برپايي اين نمايشگاه در فصول مختلف و ارايه 200 عنوان کتاب جديد مردم تهران در پايان سال با 1000 عنوان کتاب آشنا مي شوند.
به گفته وي، ارائه مشاوره علمي و مطالعاتي و همچنين ارتباط مستمر با مخاطبان از ديگر برنامه‌هاي جانبي اين نمايشگاه خواهدبود.
حقي درادامه، ترويج کتاب و کتابخواني در جامعه، واردکردن کتاب در سبد خانوار، ارتباط چهره به چهره روحانيان و طلاب با مردم تهران را ازاهداف برپايي اين نمايشگاه عنوان کرد.
مسؤول مؤسسه فرهنگي، تبليغي انتظار صبح قريب از برپايي نمايشگاه در امامزاده ها و پارک هاي شهر تهران در آينده نزديک نيز خبرداد.
وي با اشاره به همکاري مسؤولان مترو، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و انتشارات سوره مهر گفت: اين نمايشگاه روزدوشنبه با حضور جمعي از نمايندگان کميسيون فرهنگي مجلس در ايستگاه شهيد بهشتي افتتاح شد.
شايان ذکر است، مؤسسه فرهنگي، تبليغي انتظار صبح قريب، توسط جمعي از روحانيان و طلاب حوزه علميه قم در راستاي مطالبات رهبر معظم انقلاب در سال گذشته راه اندازي شده است.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:30  توسط   | 

حج و زيارت : دارندگان فيش تمتع تا دي ماه 83 براي ثبت نام اقدام کنند

سرپرست سازمان حج و زيارت استان تهران گفت :دارندگان فيش هاي حج تمتع تا پانزدهم دي‌ماه سال 83 مي توانند براي تکميل ظرفيت باقيمانده کاروان‌هاي حج ثبت نام کنند.
به گزارش ايرنا از سازمان حج و زيارت ،‌"صمد سليمان‌جاه" يادآورشد پيشتر سپرده‌گذاران بانک ملي تا پايان آبان‌ 83 مي‌توانستند در کاروان‌هاي حج اين استان ثبت نام کنند اما در حال حاضر دارندگان فيش تا پانزدهم دي‌ماه سال يادشده نيز مي توانند براي تکميل ظرفيت و ثبت نام در کاروان‌هاي خالي اين استان اقدام کنند.
تکليف اعزام زائران براي تشرف به حج تمتع با توجه به شيوع آنفلوآنزاي نوع "آ" و اعمال محدوديت هاي شديد از سوي بسياري از کشورهاي اسلامي تا چهارشنبه هفته جاري مشخص مي شود.
زمزمه لغو حج تمتع همچنين با تشديد بيماري موسوم به آنفلوآنزاي خوکي در عربستان و جان باختن چند شهروند اين کشور و عمره گذاران از مدتي قبل در رسانه هاي مختلف شنيده شده است.
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:28  توسط   | 

انتشار نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی/ زمان انتخاب رشته

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتیجه اولیه آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1388به صورت کارنامه از ساعت 18 روز اول شهریور بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده شد.

حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود: داوطلبان می توانند برای اطلاع از نتیجه آزمون خود و مشاهده کارنامه نتایج اولیه و پرینت از آن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و با وارد کردن شماره پرونده و اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام یا شماره پرونده، کد رهگیری زمان ثبت نام و شماره شناسنامه و یا شماره داوطلبی، نام خانوادگی، نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد اقدام کنند.
معاون سازمان سنجش آموزش گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته ‌های تحصیلی این آزمون ضمن اینکه در سایت اینترنتی این سازمان قابل دسترس خواهد بود، از ساعت 8 روز 2 شهریور تا روز 7 شهریور نیز از طریق باجه مرکزی پست در هر شهرستان و در شهرستانهای بزرگ از طریق مناطق پستی در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار داده می ‌شود.
وی اظهار داشت: داوطلبان مجاز می توانند از ساعت 9 روز 4 شهریور تا ساعت 24 روز  7 شهریور  برای انتخاب رشته در این آزمون اقدام کنند.
توکلی افزود: با توجه به اینکه کد محلهای انتخابی درج شده در فرم انتخاب رشته اینترنتی پس از گرفتن تائیدیه (رمز 15 رقمی) به هیچ عنوان قابل تغییر و یا تعویض نیست، لذا به داوطلبان توصیه می‌ شود قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته‌ های تحصیلی خود، جزئیات و اطلاعات مربوط به کد رشته‌ های انتخابی (محل دانشگاه، دوره، میزان شهریه دوره‌های مختلف و ...) را مطالعه کرده و مد نظر داشته باشند.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:44  توسط   | 

اعلام نتایج آزمون زبان وزارت بهداشت تا 9 شهریور

نتایج آزمون زبان وزارت بهداشت که روز 30 مرداد برگزار شد تا 9 شهریور اعلام می شود.

به گزارش مهر، مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام کرد: اولین دوره آزمون زبان MHLE با حضور یک هزار داوطلب برگزار شده است و شرایط ثبت نام نوبت دوم در هفته دوم شهریور اعلام می شود.
ثبت نام اینترنتی برای نوبت های بعدی از 9 شهریور به بعد و پس از اعلام نتایج آزمون نوبت اول فعال خواهد شد. شرایط ثبت نام در نوبت های بعدی در اطلاعیه های مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت به اطلاع داوطلبان می رسد.
به گزارش مهر، آزمون زبان عمومی MHLE یا Ministry of Health Language Exam برای اولین بار از سوی وزارت بهداشت برای افراد داوطلب به منظور ارزیابی توان داوطلب در زمینه تسلط به درک مطلب شنیداری، دستورزبان، واژگان زبان انگلیسی، خواندن و درک مطلب برگزار شده است.
این آزمون در نوبت های بعدی در روزهای 10 مهر و 29 آبان در سالن همایشهای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:40  توسط   | 

سال تحصیلی جدید دانشگاه تهران اول مهر ماه آغاز نمی‌شود

معاون آموزشی دانشگاه تهران زمان شروع سال تحصیلی جدید و ثبت نام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری جدید الورود این دانشگاه را اعلام کرد.

دکتر محمود کمره ای در گقتگو با مهر گفت: ثبت نام دانشجویان جدید الورود دوره دکتری از 7 شهریور به صورت اینترنتی آغاز خواهد شد.
وی افزود: دانشجویان جدید الورود کارشناسی ارشد نیز از 14 شهریور و دانشجویان جدید الورود مقطع کارشناسی از 30 شهریور ثبت نام خواهند کرد.
معاون آموزشی دانشگاه تهران شروع سال تحصیلی این دانشگاه را چهارم مهر اعلام کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:37  توسط   | 

جزئیات تسهیلات دولت در اعطای بورس بلاعوض به دانشجویان دکتری

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری جزئیات اعطای پژوهانه یا بورس بلاعوض به دانشجویان دکتری را اعلام کرد و گفت: برای دانشگاههایی که عملکرد پژوهشی بهتری دارند امتیازات بیشتری در اعطای پژوهانه قائل می شویم.

به گزارش مهر، صادق واعظ زاده در نشست مطبوعاتی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: از ابتدای تأسیس معاونت علمی و فناوری در فکر این بودیم که به دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ویژه دکتری کمک کنیم تا نقش خود را در امر تحقیقات به درستی انجام دهند.
وی هدف از اجرای طرح کمک به دانشجویان دکتری در قالب پژوهانه را تسریع حرکت کشور به سوی چشم انداز بیست ساله در حوزه علم و فناوری، ارتقاء رساله های دکتری و نزدیک کردن رساله ها به حل مشکلات کشور و تولید علم اصیل دانست.

اعطای پژوهانه پس از تصویب پیشنهاد رساله توسط دانشجویان دکتری

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بر اساس این طرح، دانشجویان دوره دکتری پس از اینکه پیشنهاد رساله آنها به تصویب رسید از این پژوهانه می توانند استفاده کنند. 
وی این پژوهانه را مانند بورس بلاعوض دانست و گفت: وزارتخانه های علوم و بهداشت پیشنهاد تعداد پژوهانه دانشگاههای خود را با توجه به آمار دانشجویان دکتری و عملکرد پژوهشی دانشگاهها به معاونت علمی ارائه می دهند و این معاونت با توجه به منابع و بودجه ای که در اختیار دارد، تعداد دقیق پژوهانه را مشخص و مبلغ آن را تشخیص می دهد.

امتیاز دانشگاهها در اخذ پژوهانه از معاونت علمی

واعظ زاده اظهار داشت: دانشگاهها با توجه به رتبه اعضای هیئت علمی و عملکرد پژوهشی که دارند، پژوهانه دانشجویان دکتری  را دریافت می کنند. یعنی هرچه عملکرد پژوهشی دانشگاه بهتر باشد تعداد بیشتری از دانشجویان دکتری این دانشگاه مشمول پژوهانه می شوند. 

ایجاد سامانه الکترونیکی برای اعطای پژوهانه

وی اظهار داشت: برای اینکه کار اعطای پژوهانه به دانشجویان دکتری به صورت منظمی انجام شود، سامانه الکترونیکی گسترده ای تأسیس می شود تا اطلاعات و پیشرفت طرح را ثبت کند.

شرط تدوام استفاده از مزایای مالی برای دانشجویان دکتری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: شرط تداوم استفاده از این مزایا پویایی علمی و تحصیلی، رضایت و تأیید استاد راهنمای دانشجویان است.
وی ادامه داد: دانشجویانی که از کمکهایی نظیر بورس و حقوق از دستگاههای اجرایی استفاده می کنند نیز می توانند مشمول طرح پژوهانه شوند اما به شرط اینکه مجموع تسهیلاتی که در اختیار آنها قرار می گیرد از سقف سه برابر پژوهانه بیشتر نباشد.
واعظ زاده با بیان اینکه پژوهانه به صورت ماهیانه پرداخت نمی شود، گفت: پرداخت این اعتبار به صورت کامل از محل اعتبارات معاونت علمی و فناوری است و با توجه به اعتبارات سالانه تعیین می شود.
وی بودجه در نظر گرفته شده برای اجرای طرح پژوهانه در سال جاری را 200 میلیارد ریال دانست و گفت: این طرح از ابتدای سال جاری اجرا می شود و هدف این است که این اعتبار به تمام دانشجویان دکتری اختصاص یابد اما ممکن است نوعی رقابت و زبده گزینی نیز وجود داشته باشد و حداقل شرایطی را برای دانشجویان در نظر بگیریم. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: میزان اعتبار پژوهانه برای دانشجویان در تمامی رشته ها یکسان است.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:34  توسط   | 

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد88/ 50 هزار نفر قبول می‌شوند

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام زمان انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد گفت: نتایج این آزمون در هفته جاری اعلام می شود.

حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود: نتایج نهایی پذیرش حدود 50 هزار نفر از مجازین به انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد 88 هفته جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع داوطلبین می رسد.
وی اضافه کرد: از تعداد 195 هزار و 414 داوطلب مجاز به انتخاب رشته در این آزمون 172 هزار نفر انتخاب رشته کرده اند.
وی یادآور شد: کل ظرفیتهایی که به سازمان سنجش اعلام شده 39 هزار و 581 نفر است که این تعداد بدون احتساب ظرفیت ممتازین، استعدادهای درخشان و دبیری هستند و ظرفیت های نهایی به زودی اعلام می شود.
به گزارش مهر، کنکور کارشناسی ارشد سال جاری در بهمن ماه سال 87 با رقابت 140 هزار و 363 داوطلب برگزار شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:32  توسط   | 

پایگاه اینترنتی"زائرین" راه‌اندازی شده است

پایگاه اطلاع رسانی "زائرین" به عنوان جامعترین پایگاه اینترنتی مذهبی همزمان با عید فطر از سوی امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما راه‌اندازی شده است.

به گزارش مهر، قرآن و عترت، دین و اندیشه، بانک صوتی و تصویری، کتابخانه تخصصی، معارف اسلامی، بانک اشعار، مقالات، فلسفه، آداب و فضایل زیارت، نگارخانه و کلام نور بخشهای پیش بینی شده برای این پایگاه هستند.
این پایگاه اینترنتی به معرفی کلیه اماکن مذهبی و امامزاده ها پرداخته و کاربران می توانند از راه دور به طور مستقیم حرم مطهر امیرالمومنین، امام حسین (ع)، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)، حضرت اباالفضل العباس (ع) و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) را زیارت کنند.
پایگاه زائرین از طریق آدرس اینترنتی 
www.zaerin.ir  قابل دسترسی است.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:30  توسط   | 

مدت برگزاري جشنواره سنگ هاي قيمتي در سعدآباد تمديد شد

دومين جشنواره تخصصي سنگ هاي قيمتي و فلزات گرانبهاي توليدکنندگان و طراحان ايراني در مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد به مدت سه روز تمديد شد.
به گزارش ايرنا از مجموعه سعدآباد، جشنواره بزرگ سنگ هاي قيمتي، فلزات گرانبها و صنايع وابسته به منظور بالا بردن سطح علمي و فرهنگي کشور و شناساندن علم روز جهان در اين مورد با حضور ده ها شرکت مربوط به علوم معدني، سنگ هاي قيمتي در کاخ موزه ملت مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد برپا شده بود.
اين نمايشگاه که 22 مرداد آغاز به کار کرده بود، به دليل استقبال گسترده مردم، در نشستي با حضور "عشرت شايق" مدير مجموعه سعدآباد، آقايان نجفي و خيري نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و اعضاي کميسيون اقتصادي مجلس به مدت سه روز تمديد شد.
به اين ترتيب اين نمايشگاه که با همکاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد برپا شده است، تا دوم شهريور در سعدآباد داير مي باشد.
در اين نمايشگاه بيش از سي شرکت داخلي و خارجي با استفاده از توانمندي هاي طراحان جواهرات و سنگ هاي قيمتي ايران، نشريه صنعتگران خبرنامه انجمن صنفي کارفرمايان صنعت طلا، جواهر و نقره تهران، بورس کالاي ايران، شرکت طلا و جواهر موته اسپادانا، انجمن صنفي کارفرمايان صنعت طلا و جواهر و نقره تهران حضور دارد.
علاقه مندان به بازديد از نمايشگاه مي توانند همه روزه از ساعت 15 تا 22 به کاخ موزه ملت در مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد مراجعه کنند.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:15  توسط   | 

تخفيف 30 درصدي ثبت نام در آزمونهاي الکترونيک رزيدنتي به مناسبت روز پزشک

مرکز آزمونهاي الکترونيک جهاد دانشگاهي علوم پزشکي تهران اعلام کرد دوره کامل آزمون هاي آمادگي رزيدنتي پزشکي جهاد دانشگاهي علوم پزشکي تهران به مناسبت فرا رسيدن روز پزشک با تخفيف 30 درصدي برگزار مي شود.
به گزارش ايرنا از جهاد دانشگاهي علوم پزشکي تهران، دوره کامل آزمون هاي آمادگي رزيدنتي پزشکي جهاد دانشگاهي علوم پزشکي تهران که هم زمان به صورت مکاتبه اي و اينترنتي از طريق سامانه آزمون هاي الکترونيکي حوزه معاونت آموزشي اين نهاد در سراسر کشور برگزار مي شود، به مناسبت فرا رسيدن روز پزشک با تخفيف 30 درصدي براي کليه پزشکان عمومي که تا نيمه شهريور ماه جاري اقدام به ثبت نام نمايند، اعمال خواهد شد.
اين آزمون ها که براي سومين سال متوالي از سوي جهاد دانشگاهي برگزار مي شود ، به منظور آمادگي هر چه بيشتر داوطلبان شرکت کننده در سي و هفتمين دوره آزمون پذيرش دستياري پزشکي بوده و يکي از امتيازات آن برگزاري هم زمان اين آزمون ها در سراسر کشور همراه با تعيين رتبه کشوري کليه شرکت کنندگان در آزمون ها خواهد بود.
علاقه مندان جهت ثبت نام در اين آزمون ها مي توانند به سامانه آزمون ها به آدرس
http://www.jdtums.ir/edu/elearning مراجعه کنند يا نام و نام خانوادگي و عنوان « آزمون هاي آمادگي رزيدنتي 88» را به شماره 09122403548 مرکز آموزش هاي الکترونيکي، پيامک نمايند.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:14  توسط   | 

جشنواره صنعت چاپ امسال تخصصي تر برگزار مي شود

نهمين جشنواره صنعت چاپ کشور به منظور استفاده بهتر ناشران،‌ توليدکنندگان، سرمايه گذاران ودست اندرکاران حوزه چاپ از اين صنعت، امسال به شکل تخصصي تر و در دو دوره زماني برگزار مي شود.
به گزارش ايرنا، بخشي از اين جشنواره شامل اولين همايش بانوان صنعت چاپ، مراسم گرامي داشت روز صنعت چاپ و جشن کارگران به ترتيب در روزهاي نهم، دهم و دوازدهم شهريور برگزار مي شود.
بخش دوم اين جشنواره سراسري نيز که شامل مراسم پاياني مسابقه آثار چاپي جشنواره، دومين همايش دانش آموختگان صنعت چاپ، نمايشگاه کتاب هاي تخصصي حوزه چاپ و کارگاه هاي آموزشي با موضوع صنعت چاپ است، پس از ماه مبارک رمضان در آبان ماه برگزار خواهد شد.

* مدير دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در گفت و گو با ايرنا در مورد نخستين همايش بانوان صنعت چاپ اظهار داشت: برغم اينکه تعداد زيادي از دست اندرکاران حوزه چاپ به خصوص در استان تهران را بانوان تشکيل مي دهند، اما تاکنون به اين دسته از فعالان چاپ کشور توجه ويژه اي نشده بود به همين دليل براي تقدير از آنان براي اولين بار اين همايش امسال در قالب جشنواره صنعت چاپ برگزار مي شود.
"جلال ذکائي" با بيان اينکه بسياري از بانوان فعال در حوزه چاپ در بخش هاي مديريتي، اپراتوري، کارگري و صحافي مشغول به کار هستند، افزود: لازم است همه ساله از اين دست برنامه ها براي تقدير از زحمات بانوان حوزه چاپ به صورت اختصاصي برگزار شود.
وي گفت: با اعلام فراخوان همايش بانوان صنعت چاپ، بانوان حوزه چاپ از آن به خوبي استقبال کرده و خواستار شرکت در اين همايش شدند.
ذکائي با اشاره به اين موضوع که جنس نيازها و مشکلات بانوان فعال در حوزه چاپ با ديگران متفاوت است، تاکيد کرد با برگزاري اين نوع همايش ها مشکلات آنان به طور مشخص برجسته خواهد شد و ما مي توانيم حمايت و کمک بيشتري در اين زمينه داشته باشيم.
اين همايش نهم شهريور در هتل انقلاب برگزار و به تعدادي از بانوان فعال و برجسته حوزه چاپ جوايزي اهدا خواهد شد.

* مدير دفتر امور چاپ ارشاد در مورد مراسم روز صنعت چاپ گفت: در سال هاي گذشته در قالب مراسم اين روز اهداي جوايز آثار چاپي در رشته هاي متعدد برگزار مي شد که به دليل کثرت رشته ها، از حوصله مراسم خارج بود.
ذکائي توضيح داد: به همين دليل امسال مراسم اهداي جوايز را به آبان ماه موکول کرده و در اين روز تنها مراسم سخنراني، تقدير از پيشکسوتان و ارايه گزارش از فعاليت هاي حوزه چاپ برگزار خواهد شد.
مراسم گرامي داشت روز صنعت چاپ دهم شهريور با حضور جمعي از مسوولان وزارت ارشاد در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

* ذکائي در مورد جشن کارگران نيز گفت: اين جشن از سه سال پيش و به منظور ايجاد فضايي شاد و مفرح براي کارگران عرصه چاپ و خانواده هاي آنان در روز گرامي داشت صنعت چاپ برگزار مي شود.
وي افزود: امسال نيز اين جشن در قالب جنگ شادي دوازدهم شهريور ماه در تالار بزرگ کشور با حضور جمعي از مسوولان، کارگران حوزه چاپ و خانواده هاي آنان برگزار مي شود.
مدير دفتر امور چاپ ارشاد با بيان اينکه مسابقه ورزشي کارگران صنعت چاپ نيز هم اکنون درحال برگزاري است،‌ اظهار داشت: در اين مراسم از برگزيدگان اين مسابقه و همچنين فعال ترين و موفق ترين کارگران صنعت چاپ تقدير به عمل خواهد آمد.

* مدير دفتر امور چاپ وزارت ارشاد در مورد بخش دوم نهمين دوره جشنواره صنعت چاپ که در آبان ماه برگزار مي شود، گفت: دومين همايش دانش آموختگان صنعت چاپ يکي از برنامه هاي اين بخش است که در آن از استادان و دو دوره دانش آموختگان برتر اين رشته تقدير مي شود.
ذکائي خاطر نشان کرد که، امسال علاوه بر تقدير از دانش آموختگان، مراسم نکوداشت استاد "بيژن درويش" يکي از اساتيد برجسته حوزه چاپ نيز برگزار خواهد شد.

* ذکائي در مورد نمايشگاه کتاب هاي تخصصي حوزه چاپ نيز اظهار داشت: در اين نمايشگاه کتاب هاي تازه تاليف در حوزه چاپ که وارد بازار شده است، ارايه مي شود.
وي توضيح داد: وزارت ارشاد امسال براي نخستين بار آخرين کتاب هاي تخصصي حوزه چاپ را خريداري کرده است تا پس از ترجمه آنها را به دانشگاه علمي کاربردي شماره پنج که رشته چاپ در آن تدريس مي شود، ارايه شود.
مدير دفتر امور چاپ با بيان اينکه متاسفانه ما کتاب هاي تخصصي تاليف داخل در حوزه چاپ نداريم،‌ گفت: وزارت ارشاد از افرادي که تاليفاتي در اين زمينه داشته باشند و يا خواهان ترجمه متون خارجي باشند، حمايت مي کند.
به گفته ذکائي، وزارت ارشاد سالانه بين 300 تا 700 جلد کتاب در حوزه چاپ را خريداري و وارد بازار کتاب مي کند.

* مدير دفتر امور چاپ ارشاد گفت: سه کارگاه آموزشي در موضوعات مرتبط با حوزه چاپ امسال در قالب جشنواره صنعت چاپ به منظور ارتقاي سطح اطلاعات و دانش دست اندرکاران اين حوزه برگزار مي شود.
ذکائي خاطرنشان کرد که همايش دانش آموختگان صنعت چاپ، نمايشگاه تخصصي صنعت چاپ و کارگاه هاي آموزشي در مرکز آفرينش هاي هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.
بر اساس اين گزارش مسابقات تخصصي صنعت چاپ نيز امسال در دو بخش "محصول چاپي برتر" و "واحد چاپي برتر" برگزار مي شود.
به گفته "محسن يگانه کاري" دبير برگزاري اين مسابقات، مسابقات اين جشنواره در سال هاي گذشته تنها در بخش محصول چاپي برتر برگزار مي شد که به دليل ايجاد نارضايتي واحدهاي چاپي امسال بخش واحد چاپي برتر نيز به آن اضافه شده است.
بخش مسابقات نهمين جشنواره صنعت چاپ ايران از سوي دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و با همکاري سه مرکز علمي کاربردي فرهنگ و هنر واحد شماره 5، نشريه صنعت بسته بندي و گروه عفراوي برگزار مي شود.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:11  توسط   | 

تالار محراب و ميزباني از 13 گروه نمايشي

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران گفت: براساس تفاهنامه صورت گرفته با مرکز هنرهاي نمايشي، 13 گروه از شهرستان هاي استان تهران در تالار محراب نمايش اجرا مي کنند.
به گزارش ايرنا، "سيداحمد حسيني" در نشست خبري تشريح فعاليت هاي نمايشي استان تهران که در تالار محراب و با حضور "عبدالرضا علي پناه" معاون مشارکت هاي مردمي اين اداره کل برگزار شد، افزود: پنج گروه از شهرستان کرج، سه گروه از شهرستان ساوجبلاغ، دو گروه از شهرستان ري، يک گروه از شهرستان ورامين و دو گروه از شهرستان رباط کريم هر کدام 12 اجرا خواهند داشت.
به گفته وي، ‌10 گروه نمايشي ديگر نيز با توافق مرکز هنرهاي نمايشي در شش ماه دوم سال جاري به اين تعداد نيز اضافه خواهند شد. ‌
حسيني، تالار محراب را قطب تئاتري شهرستان هاي استان تهران ناميد و افزود: هنرمندان شهرستان هاي استان مي توانند براي تمرين و اجرا نمايش خود به اين تالار مراجعه کنند.
وي از برگزاري جشنواره تئاتر استان تهران از 28 تا 30 آبان خبر داد و افزود: اين جشنواره در دو بخش تئاتر صحنه اي با 12 اثر و تئاتر خياباني با شش اثر در تهران برگزار مي شود.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران تصريح کرد: دبيرخانه اين رويداد هنري فعاليت خود را در تالار محراب آغاز کرده و متفاضيان شرکت در اين جشنواره بايد آثار خود را تا سي ام شهريور به دبيرخانه ارسال کنند.
حسيني افزود: پيش بيني شده است که 30 متن در اين دوره از جشنواره پذيرفته شوند که اسامي آنها بعد از بازييني، در 17 آبان ماه اعلام خواهد شد.
به گفته وي، اختتاميه جشنواره تئاتر استان نيز يکم آذر در تالار محراب برگزار مي شود.
حسيني درخصوص ديگر فعاليت هاي تالار محراب گفت: در حال حاضر 15 گروه از جمله چهار گروه براي جشنواره تئاتر بانوان و چهار گروه براي جشنواره تئاتر رضوي که از سوي مرکز هنرهاي نمايشي معرفي شده اند، در اين تالار مشغول تمرين و آماده سازي نمايش خود هستند.
وي همچنين از راه اندازي و تاسيس کتابخانه تخصصي و آرشيو تله تئاتر، آرشيو فيلم و برگزاري کلاس هاي آموزشي در تالار محراب خبر داد.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران گفت: در اول مهر ماه نيز سالن 54 نفره که پيشتر به عنوان انبار استفاده مي شده، براي اجرا راه اندازي و در اختيار گروه هاي نمايشي قرار مي گيرد.
وي برگزاري جلسات نقد و بررسي تئاتر را از ديگر برنامه هاي آتي تالار محراب بر شمرد و افزود: اين جلسات هر 15 روز يکبار با حضور صاحبنظران برگزار مي شود.
حسيني، نشست هاي نمايشنامه خواني را از جمله برنامه هاي به تعويق افتاده در تالار محراب عنوان کرد و گفت: از اول مهر ماه نشست هاي نمايشنامه خواني بمنظور معرفي، نقد و بررسي نمايشنامه هاي نويسندگان شهرستان در اين تالار برگزار مي گردد.
وي همچنين افزود: براي هر فصل نيز 12 نشست نمايشنامه خواني همراه با جلسات نقد و بررسي و اهدا جوايز به نمايشنامه هاي برگزيده در نظر گرفته شده است.
در پايان اين نشست خبري، نمايندگان رسانه ها با روند فعاليت دبيرخانه جشنواره تئاتر استان تهران که از روز ۳۱ مرداد آغاز به کار کرد آشنا شدند و از مراحل بازسازي و تکميل سالن 45 نفره جديد تالار محراب ديدن کردند.
همچنين فراخوان جشنواره تئاتر استان تهران نيز در اختيار نمايندگان رسانه ها قرار گرفت.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:6  توسط   | 

چهارمين جشنواره سراسري فيلم کوثر در تهران برگزار مي شود

چهارمين جشنواره سراسري فيلم کوثر با نگاه به جايگاه و شأن والاي زنان در فرهنگ غني ديني و ملي، آبان ماه در تهران برگزار مي شود.
به گزارش ايرنا از معاونت امور رسانه اي چهارمين جشنواره سراسري فيلم کوثر، اين جشنواره با هدف ارتقاء سطح کيفي فيلم هاي مرتبط با نقش و جايگاه زنان در نهاد خانواده، جامعه و عرصه هاي اجتماعي و به منظور تشويق و ترغيب هنرمندان و فيلمسازان در ارج نهادن به مقام والاي زن مسلمان و شناسايي و حمايت از سينماگران اين عرصه برگزار مي شود.
برپايه اين خبر، جشنواره در 6 بخش فيلم هاي بلند سينمايي، سينمايي ويدئويي، کوتاه، مستند، فيلم هاي 135 ثانيه اي و نشست هاي تخصصي برگزار مي شود.
نقش و بالندگي زنان اسوه و ايثارگر در عرصه هاي علمي، فرهنگي، سياسي، اقتصادي و اجتماعي و به خصوص در تحکيم بنياد خانواده به عنوان همسر، مادر و نقش بانوان در پيروزي، حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس، جايگاه رفيع و عزت بخش حقوق زنان در اسلام، حجاب و عفاف و نقش آن در جامعه مهمترين موضوعات چهارمين جشنواره سراسري فيلم کوثر را تشکيل خواهد داد.
اين جشنواره به صورت 2 سالانه برگزار مي شود که سومين دوره آن در سال 1386 در مشهد مقدس برگزار گرديد.
در اين خبر آمده است: ستاد برگزاري جشنواره ضمن دعوت از جامعه سينمايي اعم از فيلمسازان، فيلمنامه نويسان و سينماگران جوان براي حضور و شرکت در اين رويداد بزرگ سينمايي اعلام کرد تمامي آثاري که از سال 1386 تا کنون توليد شده، مي توانند در بخش هاي مختلف جشنواره شرکت نمايند.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:55  توسط   | 

فراخوان جشنواره فرهنگي امام رضا(ع) ويژه مطبوعات و رسانه ها منتشر شد

فراخوان چهارمين جشنواره فرهنگي هنري امام رضا(ع) ويژه بخش مطبوعات و خبرگزاري هاي سراسر کشور منتشر شد.
به گزارش ايرنا، به مناسبت ميلاد فرخنده امام رضا(ع) و ولادت حضرت معصومه(س)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران، چهارمين جشنواره فرهنگي هنري امام رضا(ع) را در بخش مطبوعات و خبرگزاري ها برگزار مي کند.
اين جشنواره درسه بخش خبرگزاري ها، روزنامه ها و مجلات بصورت ملي و با هدف تقويت گسترش فرهنگ اهل بيت بويژه سيره رضوي برپا مي شود.
يادداشت اول، تيتر، عکس(عکس خبري و گزارش تصويري)، خبر، گزارش(خبري و توصيفي) مصاحبه با موضوع فرهنگ رضوي از جمله رشته هاي اين رويداد هنري هستند.
براساس ضوابط مندرج در اين فراخوان، متقاضيان براي حضور در اين جشنواره بايد تا 31 شهريور آثار خود را به دبيرخانه آن ارسال کنند.
علاقه مندان براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانند به آدرس اينترنتي www.imamreza-tehran.ir مراجعه کنند.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:50  توسط   | 

نمايش ماه در مرداب در تالار محراب اجرا مي شود

نمايش "ماه در مرداب" نوشته فارس باقري و کارگرداني محمد کوروش نيا در تالار محراب به روي صحنه مي رود.
محمد کوروش نيا به ايرنا گفت: اين نمايش تا 17 شهريور هر روز در ساعت 18 اجرا مي شود.
به گفته وي، علي نرگس نژاد ‌طراحي صحنه اين نمايش را برعهده دارد و پوريا رحيمي سام، فاطمه عسگري، نويد محمدزاده، باقر سروش، رضا رباط جزي، مژگان خالقي در آن بازي مي کنند.
کوروش نيا مدت زمان "ماه در مرداب" را 60 دقيقه عنوان کرد و گفت: اين نمايش، داستاني اجتماعي دارد و در ارتباط با خانواده اي است که فرزند خود را براي ادامه تحصيل به خارج از کشور مي فرستد اما وقوع اتفاقاتي سبب تحولاتي غيرمنتطره براي اين خانواده مي شود.
وي پيشتر نمايش هاي "يک غزل غمناک" و "زندگي دوگانه ورونيک" را به روي صحنه برده است.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:48  توسط   | 

سفره هاي معرفت گشوده شد

با شروع ماه مبارک رمضان مراسم سخنراني و مناجات از شب گذشته شروع شده است.
به گزارش ايرنا، آيت الله مجتبي تهراني، استاد اخلاق در مسجد امام خميني (ره)بازار نماز ظهر و عصر را اقامه مي کند و پس از نماز مغرب و عشا در دبيرستان نور در خيابان ايران به سخنراني مي پردازد.
آيت الله سيد احمد خاتمي نيز ظهرها بعد از نماز ظهر و عصر در مسجد النبي نارمک با موضوع "اخلاق اجتماعي از نگاه قرآن" و بعد از نماز مغرب و عشا(ساعت 9 و 30 دقيقه) در مسجد قاسم ابن الحسن بلوار محلاتي با موضوع "شرح دعاي ابوحمزه ثمالي" سخنراني مي کند.
بنابر اين گزارش حجت الاسلام مسعود عالي در مهديه تهران در دهه اول از ساعت 22 و 30 دقيقه سخنراني مي کند و در دهه دوم آيت الله سيد احمد خاتمي و در دهه سوم حجت الاسلام و المسلمين حسيني بوشهري قطره اي از معارف اهل بيت را بازگو مي کنند.
همچنين حجت الاسلام مرتضي آقا تهراني سخنران حسينيه شهدا است و حجت الاسلام هاشمي نژاد در حسينيه بيت الرقيه سفره معرفت را بر روي مهمانان خوان رحمت الهي گشوده است.
حجت الاسلام عليرضا پناهيان نيز در مسجد امام حسين(ع)، امام صادق(ع)، مسجد قدس شهرک غرب و مصلي امام خميني(ره) به ترتيب بعداز نماز ظهر و عصر، ساعت 18، ساعت 21 و 30 دقيقه و 23 به سخنراني مي پردازد.
استاد حسين انصاريان نيز ظهر ها در مسجد حضرت امير در خيابان کارگر شمالي و شب ها از ساعت 22 در حسينيه قزوينيها به بيان معارف الهي مي پردازد.
حاج منصور ارضي هم همچون سالهاي گذشته از ساعت 2 بامداد هرشب مراسم احيا و مناجات را برگزار مي کند.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:43  توسط   | 

برنامه ثبت‌نام آزمون هاي سازمان سنجش آموزش کشور در سال 88 و 89 اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور، برنامه آزمون هاي معادل کارشناسي ارشد، دانشگاه جامع علمي کاربردي در مقاطع کارداني، کارشناسي و کارشناسي ناپيوسته، کارشناسي ارشد، فراگير دانشگاه پيام نور، سراسري، کارشناسي ناپيوسته و فني و حرفه‌اي را اعلام کرد.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي سازمان سنجش، زمان ثبت نام و برگزاري آزمون هاي مختلف در سال 1388 و 1389 که توسط اين سازمان برگزار مي شود، اعلام شد.
اين گزارش حاکي است که ثبت نام در آزمون معادل کارشناسي ارشد سال 88 طي روزهاي 19 تا 24 شهريور صورت گرفته و اين آزمون در روز 29 آبان برگزار خواهد شد.
ثبت نام در آزمون دانشگاه جامع علمي کاربردي در مقاطع کارداني، کارشناسي و کارشناسي ناپيوسته 88 نيز در روزهاي 3 تا 10 آذر صورت مي گيرد و اين آزمون در روز 25 دي ماه سال 88 برگزار مي شود.
در اطلاعيه سازمان سنجش، زمان ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد سال 89 روزهاي 5 تا 12 آبان است و اين آزمون در روزهاي 28، 29 و 30 بهمن ماه سال 88 برگزار خواهد شد.
علاقه مندان به حضور در مقاطع مختلف تحصيلي دوره هاي فراگير دانشگاه پيام نور در سال 89 مي توانند در روزهاي 13 تا 17 دي در اين آزمون ثبت نام کرده و در آزمون اين دوره ها که در نيمه دوم ارديبهشت ماه سال 89 برگزار مي شود، شرکت کنند.
داوطلبان متقاضي حضور در دانشگاهها و مراکز آموزش عالي دولتي سال 1389 هم بايد در مهلت مقرر اين آزمون که طي روزهاي 16 تا 24 آذر انجام مي شود، ثبت نام کرده و در آزمون سراسري که طي روزهاي 10، 11 و 12 تيرماه صورت مي گيرد، شرکت کنند.
زمان ثبت نام در آزمون کارشناسي ناپيوسته سال 1389 نيز روزهاي 3 تا 9 اسفند است و زمان برگزاري اين آزمون هم روز 7 مرداد ماه سال آينده است.
علاقه مندان به شرکت در آزمون فني و حرفه‌اي سال 89 هم بايد در روزهاي 12 تا 19 اسفند در اين آزمون ثبت نام کرده تا بتوانند در اين آزمون که در روز 8 مرداد ماه سال 89 برگزار مي شود، شرکت کنند.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:41  توسط   | 

امور حج و زيارت صدا و سيما دو مسابقه عکس و شعر برگزار مي کند

امور حج و زيارت سازمان صدا و سيما قرار است دو مسابقه عکس و شعر با محوريت حج برگزار کند.
به گزارش ايرنا، به نقل از "لبيک"، پايگاه اطلاع رساني امور حج زيارت صدا وسيما، مسابقه عکس با عنوان "روايت عشق" با موضوع حج و عمره برگزار خواهد شد.
صدا و سيما، مسابقه عکس روايت عشق را در موضوعات "معماري اسلامي"، " آيين ها – مستند اجتماعي – عبادي و سياسي"، برگزار مي کند و علاقه مندان مي بايست حداکثر 10 اثر خود را تا 21 دي، همزمان با شهادت حضرت امام سجاد (ع)، ارسال کنند.
امور حج و زيارت صدا و سيما در فراخوان خود که در آن شرايط و مقررات شرکت در مسابقه را تشريح کرده ، آورده است: همواره پس از آنکه به دستور الهي، ابراهيم خليل خانه خدا را بنا کرد، حج باشکوهترين آيين مذهبي جهان اسلام شد.
حج در هميشه تاريخ با وحدت مسلمانان حاضر از اقوام گوناگون جلوه گاه شکوه و اقتدار اسلام بوده وهست، به همين لحاظ ارائه جلوه هاي بصري اين آيين عبادي سياسي به ساير ملل مي تواند به شکوه و عظمت اين حرکت قوام بيشتري داده و جهانيان را با روح اسلام بيشتر آشنا کند.
براساس گزارش ديگري، امور حج زيارت صدا سيما قراراست ، جشنواره ادبي شعر "خاکي تر از مزار" را برگزار کند.
اين جشنواره با محوريت ائمه و معصوميني که در قبرستان بقيع آرميده اند ، برگزار مي شود و علاقه مندان مي توانند آثارخود را در قالبهاي گوناگون شعر (غزل، مثنوي، شعر سپيد و ...) به دبيرخانه : تهران – صندوق پستي 6688-19395 امور حج و زيارت صدا و سيما ارسال نمايند.
مهلت ارائه آثار براي اين جشنواره 14 شهريور اعلام شده است.
علاقه مندان مي توانند جزييات و شرايط شرکت در هر دو مسابقه را از طريق پايگاه اطلاع رساني "لبيک" (www.labbaik.ir) کسب کنند.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:39  توسط   | 

براي جانبازان بازديد کننده ازنمايشگاه قرآن تسهيلات ويژه اختصاص يافت

جانبازان و معلولاني که براي ديدار از هفدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن کريم به مصلاي امام خميني(ره) مراجعه مي کنند مي توانند از تسهيلات ويژه در نظر گرفته شده براي رفت و آمد در نمايشگاه استفاده کنند.
به گزارش ايرنا از ستاد خبري هفدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن کريم ؛ جانبازان و معلولان هنگام مراجعه به نمايشگاه علاوه بر استفادة از سرويس تاکسي که براي رفت و آمد آنان در نظر گرفته شده ، مي توانند براي سهولت در بازديد از تمامي بخش ها و فضاهاي نمايشگاه از بالابرهاي ويژه جانبازان و معلولان نيز استفاده کنند.
هفدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن کريم که با شعار "توسعه مفاهيم قرآني و خدمات حداکثري " از 25 مرداد در محل مصلاي امام خميني(ره) آغاز شده همه روزه از ساعت 16 تا 24 پذيراي خانواده های علاقه مند و به ويژه نوجوانان و جوانان است.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:36  توسط   | 

طرح فرهنگي هداياي آسماني پرستاران براي کمک به نيازمندان آغاز شد

طرح فرهنگي هداياي آسماني به منظور جمع آوري هدايا و نذورات پرستاران همزمان با ماه مبارک رمضان از سوي معاونت فرهنگي سازمان نظام پرستاري آغاز شد.
به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي سازمان نطام پرستاري، با اجراي اين طرح کمک هاي خيرخواهنانه پرستاران از طريق صندوق حمايت سبز در اختيار نيازمندان با اولويت پرستاران آسيب ديده و نيازمند قرار مي گيرد.
بر اساس اين گزارش، صندوق حمايت سبز سال گذشته از سوي سازمان نظام پرستاري براي کمک به حل مشکلات مادي کادر پرستاري نيازمند دراثر وقوع حوادث غير مترقبه ، بيماريها و کمک به بازماندگان پرستاراني که در اثر حوادث شغلي از دنيا رفته اند، تاسيس شده است.
پرستاران براي مشارکت در طرح فرهنگي هداياي آسماني و ارائه کمک هاي مالي خود به هيئت مديره نظام پرستاري شهر خود مراجعه کنند.
اين گزارش مي افزايد، همزمان با ماه مبارک رمضان نيز طرح فرهنگي يک هزار ختم سراسري قرآن کريم توسط پرستاران کشور برگزار مي شود.
اين طرح که به منظور بهره گيري بيشتر جامعه پرستاري از فيوضات ماه مبارک رمضان برگزار مي شود پرستاران با قرائت يک جز از قرآن کريم در يک هزار ختم سراسري شرکت کرده و از ثواب آن بهره مند مي شوند.
همچنين علاوه بر ختم سراسري قرآن مسابقه درک مفاهيم نيز براي پرستاران سراسر کشور اجرا مي شود که در اين مسابقه پرستاران يک نکته اخلاقي داراي کاربرد در حرفه پرستاري را انتخاب و در قالب جمله يا شعر در بخش نظرات سايت سازمان نظام پرستاري به آدرس www.ino.ir درج کنند.
مجموعه نکات اخلاقي در کتابي منتشر و به برترين نکات جوايزي اهدا مي شود.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:32  توسط   | 

برگزاري دومين جشنواره خرما در ميدان ميوه و تره بار آل احمد تهران

سازمان ميادين ميوه و تره بار شهرداري تهران اقدام به برگزاري دومين جشنواره و نمايشگاه تخصصي خرما از سي و يکم مرداد تا بيست و سوم شهريور در محل ميدان ميوه و تره بار جلال آل احمد (قزل قلعه) کرد.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي سازمان ميادين ميوه و تره بار، اين جشنواره و نمايشگاه در حالي آغاز به کار مي کند که توليدکنندگان خرما در يک رقابت سالم محصولات خود را با تخفيف به مشتريان عرضه مي کنند.
بر اساس اين گزارش؛ توليد کنندگان خرما و شرکتهاي توليدي وابسته در فضايي به وسعت 240 متر مربع و 20 غرفه محصولات خود را عرضه مي کنند که معرفي انواع خرما، فرهنگ سازي در استفاده بهينه از خرما، حضور مستقيم توليدکنندگان، معرفي صنايع جانبي وابسنه به خرما و ارتباط مستقيم توليدکنندگان و مصرف کنندگان از مهمترين اهداف برپايي اين جشنواره و نمايشگاه است.
گفتني است عرضه خرماي امسال و فرآورده هاي آن و برپايي غرف فرهنگي از ديگر برنامه هاي دومين جشنواره و نمايشگاه تخصصي خرما مي باشد.
خرماي عرضه شده در اين نمايشگاه با کيفيت مناسب و قيمت هاي مصوب وزارت بازرگاني عرضه مي شود.
همچنين با توجه به هماهنگي هاي بعمل آمده با شرکتهاي عرضه کننده مواد غذايي و لبني فعال در ميادين و بازارهاي تحت پوشش سازمان، برخي اقلام و کالاهاي شرکتهاي به سامان بازار پگاه و اتحاديه لبني در گروه لبني و شرکت تعاوني سپه در گروه موادغذايي براي اولين بار با اعمال تخفيف خاص نسبت به قيمت هاي عرضه فعلي عرضه خواهد شد.
علاوه بر تخفيف هاي فوق، کليه کالاهاي عرضه شده در سازمان با کاهش درصدي مشخص از قيمت مصرف کننده درج شده براي هريک از گروههاي کالايي، در ميادين و بازارهاي تحت پوشش عرضه مي شود.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:30  توسط   | 

شرح دعاي ابوحمزه توسط آيت‌الله سيداحمد خاتمي

آيت‌الله سيداحمد خاتمي به مدت 30 شب در مؤسسه فرهنگي ـ مذهبي قاسم‌بن الحسن، دعاي ابوحمزه ثمالي را شرح مي‌دهد.
به گزارش فارس، اين مؤسسه همانند سال‌هاي گذشته، برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان خود را با سخنراني، مداحي و شرحي بر دعاي پرفيض ابوحمزه ثمالي دنبال مي‌كند كه در مهم‌ترين آنها، آيت‌الله سيداحمد خاتمي، امام جمعه موقت تهران در ساعات شبانگاهي، دعاي ابوحمزه را براي مخاطبان خود تشريح مي‌كند.
مؤسسه قاسم بن الحسن كه يكي از مراكز مذهبي شرق تهران است، همچنين از محسن اعتماديان، غلامرضا سازگار و حميد رمضان‌پور براي مداحي در شب‌هاي ماه مبارك رمضان دعوت كرده است.
همچنين حجت‌الاسلام حاج سيدكاظم بدري، پس از اقامه نماز ظهر و عصر در دهه اول ماه مبارك رمضان در حسينيه اين موسسه به سخنراني مي‌پردازد و حجت‌الاسلام محمدرضا عبدوس و حجت‌الاسلام حسين كاردان در همين زمان به ترتيب در دهه‌هاي دوم و سوم سخنراني خواهند كرد.
حسينيه قاسم بن الحسن (ع) در بزرگراه شهيد محلاتي، ميدان شهيد محلاتي واقع است و يكي از فعال‌ترين مراكز ديني ـ مذهبي شرق و جنوب شرق تهران به شمار مي‌رود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 7:15  توسط   | 

سخنراني ابوترابي و پناهيان در مسجد امام حسين (ع)

حجت‌الاسلام پناهيان به مدت 30 روز و حجت‌الاسلام ابوترابي به مدت 30 شب در مسجد امام حسين (ع) تهران سخنراني مي‌كنند.
به گزارش فارس، مسجد امام حسين (ع) كه سال‌هاي گذشته نيز ميزبان هيأت‌هاي مذهبي از جمله جامعه مداحان شرق تهران بوده است، امسال براي ظهرها، شب‌ها و نيمه شب‌ها در ماه مبارك رمضان برنامه‌هاي مفصلي را تدارك ديده است كه مهم‌ترين آنها، سخنراني حجت‌الاسلام عليرضا پناهيان و مداحي جواد حاج‌ابوالقاسمي بعد از نماز ظهر و عصر هر روز است.
برنامه‌هاي شبانه اين مسجد، پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، با مداحي امير كاتوزيان و علي فيروزي پيگيري مي‌شود و در دهه اول، حجت‌الاسلام علي اوسطي، در دهه دوم، حجت‌الاسلام حميد وحيدي و در دهه سوم، حجت‌الاسلام سيدحسين خادميان سخنراني خواهند داشت كه شروع آن ساعت 21 و 30 دقيقه خواهد بود.
اما برنامه‌ نيمه‌شب‌هاي اين مسجد كه از ساعت 30 دقيقه بامداد آغاز خواهد شد، شامل سخنراني حجت‌الاسلام سيدمحمدحسن ابوترابي، نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي و مداحي رضا بكايي خواهد بود كه سخنران و مداح تمام 30 شب، ابوترابي و بكايي هستند.

* هيأت‌هاي مذهبي، مساجد، مراكز قرآني و مجامع ديني مي‌توانند برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان خود را با شماره 88911836 در ميان بگذارند تا از طريق خبرگزاري فارس اطلاع‌رساني شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 7:14  توسط   | 

اعلام برنامه‌هاي جامعه مداحان در 2 نقطه تهران

برنامه‌هاي دو گروه از مداحان تهران براي شب‌هاي ماه مبارك رمضان اعلام شد.
به گزارش فارس، گروهي از مداحان تهران كه بيشتر ذاكران نواحي جنوبي پايتخت را زير پوشش فعاليت‌هاي خود دارند، برنامه‌هاي خود را مانند سال‌هاي گذشته در زينبيه كربلايي‌هاي تهران پي مي‌گيرند.
جامعه مداحان اهل بيت عصمت و طهارت كه برنامه‌هاي هفتگي خود را شنبه‌ها برگزار مي‌كنند، از ساعت 24 هر شب در اين زينبيه گرد هم مي‌آيند و اين مجلس تا ساعت 3 بامداد ادامه مي‌يابد كه قرائت قرآن، قرائت دعاي افتتاح، بيان احكام و مسائل شرعي، نغمه‌سرايي مداحان و شعرخواني شاعران آئيني و سخنراني از جمله برنامه‌هاي اين جامعه است.
علي فياض، مدير جامعه مداحان اهل بيت عصمت و طهارت كه اين خبر را به خبرنگار آئين و انديشه فارس داده است، همچنين گفت: سخنران اين مراسم، ابوالفضل داوودي، كارشناس مسائل ديني است كه سخنرانان مهمان، همچون حجت‌الاسلام صحت، حجت‌الاسلام علم‌الهدي، حجت‌الاسلام سيدحسين خادميان و سيدحسن معطر نيز در اين شب‌ها به تناوب به سخنراني خواهند پرداخت.
زينبيه كربلايي‌ها در خيابان 17 شهريور، نرسيده به بزرگراه شهيد محلاتي، پشت آتش‌نشاني قرار دارد.
همچنين جامعه مداحان شرق تهران برنامه‌هاي شبانه ماه مبارك رمضان خود را در حسينيه مكتب‌الزهرا برگزار مي‌كنند.
سيدعلي اصغر موسوي، مدير اين جامعه در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان جامعه مداحان شرق تهران از ساعت 22 و 30 دقيقه با قرائت قرآن و دعاي افتتاح آغاز مي‌شود و پس از مداحي سه تن از ذاكران آستان اهل بيت (ع) در هر شب، خطيب هر دهه به سخنراني مي‌پردازد.
وي خطيب دهه اول اين جلسات را حجت‌الاسلام صحت، سخنران دهه دوم را حجت‌الاسلام وحدت و خطيب دهه آخر ماه مبارك رمضان را سيدحسن معطر، مداح قديمي و پيشكسوت اعلام كرد.
جلسات اين جامعه در حسينيه مكتب‌الزهرا واقع در ميدان سرآسياب، نرسيده به ميدان آب موتور برگزار مي‌شود و تا ساعت 2 بامداد ادامه خواهد يافت.

* هيأت‌هاي مذهبي، مساجد، مراكز قرآني و مجامع ديني مي‌توانند برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان خود را با شماره 88911836 در ميان بگذارند تا از طريق خبرگزاري فارس اطلاع‌رساني شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 7:13  توسط   | 

اديب يزدي، خطيب دهه اول بيت‌الحسن المجتبي (ع)

حجت‌الاسلام اديب يزدي، سخنران دهه نخست بيت‌الحسن المجتبي (ع) است.
به گزارش فارس، برنامه‌هاي اين بيت كه از هيأت‌هاي قديمي و ريشه‌دار تهران است، هر شب از ساعت 21 و 30 دقيقه آغاز مي‌شود كه قرائت قرآن و دعاي افتتاح توسط سيدحسن حسيني مجد، مداحي حيدر توكلي و ساير ذاكران و ستايشگران اهل بيت (ع) و سخنراني خطيبان برجسته كشور از آن جمله است.
براساس اين گزارش، در حالي كه حجت‌الاسلام مرتضي اديب يزدي، خطيب دهه نخست بيت‌الحسن است، حجت‌الاسلام قرني در دهه دوم و حجت‌الاسلام كاظم صديقي در دهه سوم براي شركت‌كنندگان مراسم سخنراني خواهند كرد.
بيت‌الحسن كه در شب‌هاي قدر برنامه‌هاي ويژه‌‌اي خواهد داشت، در خيابان ايران قرار دارد.

* هيأت‌هاي مذهبي، مساجد، مراكز قرآني و مجامع ديني مي‌توانند برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان خود را با شماره 88911836 در ميان بگذارند تا از طريق خبرگزاري فارس اطلاع‌رساني شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 7:12  توسط   | 

هاشمي‌نژاد، شجاعي و طباطبايي، خطيبان مسجد لاله‌زار

حجج اسلام هاشمي‌نژاد، شجاعي و طباطبايي در روزهاي ماه مبارك رمضان در مسجد لاله‌زار به سخنراني مي‌پردازند.
به گزارش فارس، مسجد لاله‌زار تهران كه از سال‌هاي دور در شمار مراكز فعال مذهبي مركز شهر تهران است، امسال نيز برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان خود را با سخنراني خطيبان سرشناس دنبال مي‌كند.
اين مسجد از حجت‌الاسلام سيدحسين هاشمي‌نژاد براي سخنراني در دهه نخست ماه مبارك رمضان دعوت كرده است تا نمازگزاران مسجد پس از اقامه نماز ظهر و عصر از بيانات اين روحاني استفاده كنند.
حجت‌الاسلام سيدابوالقاسم شجاعي، خطيب دهه دوم مسجد و حجت‌الاسلام سيدمهدي طباطبايي، استاد اخلاق و نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي، سخنران آخرين دهه ماه مبارك رمضان در مسجد لاله‌زار است.
همچنين مراسم شب‌هاي قدر اين مسجد با حضور و سخنراني حجت‌الاسلام سيدحميد ميرباقري برگزار خواهد شد.
مسجد لاله‌زار در ميدان امام خميني (ره) خيابان لاله‌زار واقع شده و سال‌هاي گذشته، ميزبان هيأت‌هاي مختلفي از جمله مجمع‌الذاكرين حسيني بوده است.

* هيأت‌هاي مذهبي، مساجد، مراكز قرآني و مجامع ديني مي‌توانند برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان خود را با شماره 88911836 در ميان بگذارند تا از طريق خبرگزاري فارس اطلاع‌رساني شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 7:11  توسط   | 

استادان و قاريان بين‌المللي در ضيافت نور

چهره‌هاي مطرح و استادان و قاريان بين‌المللي قرآن كريم، شب‌هاي ماه مبارك رمضان در ضيافت نور حضور مي‌يابند.
به گزارش فارس، اين برنامه كه همه شب در ماه مبارك رمضان در حسينيه هدايت تهران برگزار مي‌شود با نماز جماعت، دعا و محفل قرآني همراه است.
اين مراسم كه 30 شب ادامه مي‌يابد، از ساعت 21 آغاز مي‌شود و با قرائت قرآن و تواشيح ادامه مي‌يابد.
براساس اين گزارش، قرار است كريم منصوري، حسن رضاييان، حسين سبزعلي، سعيد طوسي، منصور قصري‌زاده، عباسي، سعيديان، مهدي قره‌شيخ‌لو، حميد و حامد شاكرنژاد، حسين فردي، عادلي، گرجي، صالح اطهري‌فرد، موسوي، پوراحمدي، رستمي، رحماني، حسين يزدان‌پناه، تاج‌زاده، موحدي، يادگاري و درچه‌اي در ضيافت نور حضور يابند و به قرائت قرآن بپردازند.
مؤسسه و حسينيه هدايت در خيابان ري، بعد از ميدان قيام، كوچه شهيد رقيب‌دوست واقع است و براي اطلاع بيشتر از برنامه‌هاي شبانه ماه مبارك رمضان اين حسينيه، شماره‌هاي 5 ـ 33512964 اعلام شده است.

* هيأت‌هاي مذهبي، مساجد، مراكز قرآني و مجامع ديني مي‌توانند برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان خود را با شماره 88911836 در ميان بگذارند تا از طريق خبرگزاري فارس اطلاع‌رساني شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 7:10  توسط   | 

برنامه‌هاي مذهبي مسجد علي‌بن‌موسي‌الرضا (ع) در ماه رمضان اعلام شد

فارس - برنامه‌هاي اين مسجد در ماه مبارك رمضان، هر شب با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء يك ساعت پس از افطار آغاز مي‌شود. سخنراني و بيان احكام و معارف اسلامي از سوي حجت‌الاسلام صادقي از ديگر برنامه‌هاي اين مسجد است.
مسجد علي‌بن‌موسي‌الرضا (ع) برنامه‌هاي ويژه‌اي نيز در ايام شهادت حضرت علي (ع) و ليالي قدر دارد. برنامه ويژه شب‌هاي قدر در اين مسجد از 17 تا 22 شهريور و با مداحي شهرزاد عيسي‌پور و علي بهمنيار داير است.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 7:8  توسط   | 

«سي شب، سي جزء» در حسينيه حضرت زهرا برگزار مي‌شود

فارس - همزمان با فرارسيدن ماه مبارك رمضان، جلسات قرائت و تفسير قرآن كريم در حسينيه حضرت زهرا (س) برگزار مي‌شود. در اين جلسات كه بعد از افطار برگزار مي‌شود، قاريان و اساتيد قرآن به مدت يك ساعت به تلاوت يك جزء از قرآن مي‌پردازند.
مراسم «سي شب، سي جزء» هر شب از ساعت 21:15 دقيقه آغاز مي‌شود و علاوه بر قرائت قرآن، شامل تفسير قرآن به مدت 20 دقيقه نيز خواهد بود.
اين مراسم توسط واحد فرهنگي حسينيه حضرت زهرا (س) واقع در خيابان پيروزي، خيابان ششم نيروي هوايي برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 7:7  توسط   | 

برگزاري مسابقه رمضان با قرآن در مسجد حضرت ولي‌عصر (عج)

مسابقه رمضان با قرآن، هر شب در ايام ماه مبارك رمضان در مسجد حضرت ولي‌عصر (عج) و با جزءخواني استاد داوودي برگزار مي‌شود.
به گزارش فارس، هر شب در ايام ماه مبارك رمضان در مسجد حضرت ولي‌عصر (عج) مسابقه رمضان با قرآن در مقاطع تحصيلي ابتدايي، راهنمايي، دبيرستان و بزرگسالان برگزار مي‌شود.
در اين مسابقه كه بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار مي‌شود، استاد داودي به قرائت يك جزء از قرآن كريم مي‌پردازد و به برندگان مسابقه جوايزي از جمله سكه طلا و كمك هزينه سفر به مشهد مقدس اهدا مي‌شود.
مسجد حضرت ولي‌عصر (عج) از مساجد فعال منطقه 14 تهران است كه در بلوار ابوذر قرار دارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 7:6  توسط   | 

برگزاري نخستين جشنواره كتاب «معلوليت» در ايران

اولين جشنواره انتخاب بهترين كتاب با موضوع معلول و معلوليت در روز جهاني معلولان، 12 آذر 88 در تهران برگزار مي‌شود.
به گزارش فارس، اين جشنواره به همت انجمن علمي و آفرينش‌هاي هنري معلولان ايران و با همكاري معاونت امور توانبخشي سازمان بهزيستي استان تهران برگزار مي‌شود.
انتخاب بهترين اثر در راستاي موضوع "معلول و معلوليت "، ايجاد فضاي مناسب رقابتي ميان مولفان و محققان، ايجاد انگيزه و تقدير از نويسندگان و محققان، ارتقاء فرهنگ عمومي و تغيير نگرش جامعه نسبت به معلولين، آشنايي مخاطبان با توانايي‌هاي بالقوه و بالفعل معلولين در جامعه و همچنين رفع معضلات و مشكلات فرهنگي و اجتماعي آنان، نشر فرهنگ كتاب و كتابخواني و تجليل از نويسندگان محققان و مولفان، از اهداف اين همايش است.
مولفان معلول كه كتاب‌هايي با هر موضوع به چاپ رسانده‌اند و مولفان غير معلول كه كتاب‌هايي با موضوع‌هايي درباره معلولان يا براي معلولان به چاپ رسانده‌اند، مي‌توانند در اين همايش شركت كنند.
محورهاي طبقه‌بندي و ارزش‌يابي آثار نيز عبارتند از: بخش فني و مهندسي، بخش پزشكي و توانبخشي، بخش علوم اجتماعي و انساني، بخش هنر.
شركت در اين مسابقه براي همه علاقمندان آزاد است.
كليه معولاني كه كتابهايي به چاپ رسانده يا به صورت گويا با هر موضوع آزاد تهيه كرده‌اند.
كليه نويسندگان، محققان و مولفان كه كتابهايي براي معلولان يا درباره معلولان به چاپ رسانده يا به صورت گويا تهيه كرده‌اند.
آثار مكتوب بايد به طور رسمي منتشر شده و داراي شابك باشند. آثار گويا نبايد فردي بوده و بايد تأييديه توزيع عمومي و سراسري را داشته باشند.
سال چاپ اثار نبايد قبل از 1380 باشد.
كتاب‌هاي گويا بايد با فرمتهاي mp3 يا wav بوده و بر روي لوح فشرده (cd) باشد.
هر متقاضي مي‌تواند حداكثر پنج اثر در هر يك از بخش‌هاي موضوعي فوق ارسال نمايد.
به آثار برتر، منتخب هيات داوران جوائز ارزنده‌اي اهدا خواهد شد.
آخرين مهلت دريافت آثار 30 شهريور 1388 است و داوري و اطلاع رساني به شركت كنندگان 30 آبان ماه 1388 صورت مي‌گيرد.
زمان برگزاري مراسم معرفي اثار برتر نيز روز جهاني معلولين 12 آذرماه 1388 است.
دبيرخانه اين جشنواره در تهران، خيابان استاد نجات الهي - خيابان اراك - پلاك 46 - طبقه همكف با نمابر: 88906670 واقع است.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 7:3  توسط   | 

ابوالحسن نجفي زبان‌شناسي تدريس مي‌كند

ابوالحسن نجفي، عضو پيوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسي، در يك دوره‌ آموزشي «مباني زبان‌شناسي و ساخت زبان فارسي» را تدريس مي‌كند.
به گزارش فارس، اين اين دوره آموزشي در روزهاي يك‌شنبه از ساعت 17 تا 18:30 در شهر كتاب مركزي تهران برگزار مي‌شود.
آغاز اين دوره 12 مهر است.
شهر كتاب مركزي تهران در خيابان شهيد بهشتي، خيابان شهيد احمد قصير (بخارست)، نبش كوچه سوم، پلاك 8 واقع است.
علاقه‌مندان به حضور در اين دوره‌ تنها تا هفتم شهريور فرصت دارند براي ثبت‌نام در ساعات اداري به مركز فرهنگي شهر كتاب مراجعه كنند و يا با شماره تلفن 88723316 تماس بگيرند.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 7:1  توسط   | 

دوره آموزشي نشانه‌شناسي ادبيات برگزار مي‌شود

مركز فرهنگي شهر كتاب مركزي تهران دوره‌ آموزشي «نشانه‌شناسي ادبيات» را زير نظر فرزان سجودي برگزار مي‌كند.
به گزارش فارس، در اين دوره‌ مباحثي چون مباني نشانه‌شناسي، كاربرد نشانه‌شناسي در مطالعات ادبي، تاريخ نشانه‌شناسي ادبيات، مفهوم متن، متن و رمزگان، نشانه‌شناسي خواندن، وجه شمايلي در ادبيات، جهان‌هاي داستاني، ادبيات در حكم بازنمايي، تفسير و تاليف بررسي خواهد شد.
اين دوره‌‌ آموزشي روزهاي شنبه ساعت 16 تا 18 برگزار مي‌شود.
آغاز آن يازدهم مهر است.
علاقه‌مندان به حضور در اين دوره تنها تا هفتم شهريور فرصت دارند براي ثبت‌نام در ساعات اداري به مركز فرهنگي شهركتاب واقع در خيابان شهيد بهشتي، خيابان شهيد احمد قصير (بخارست)، پلاك 8 مراجعه كنند و براي كسب اطلاعات بيشتر با شماره‌ي 88723316 تماس بگيرند.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 7:0  توسط   | 

تغيير ساعت و بازيگر نمايش «بوبوك»

نمايش بوبوك به نويسندگي و كارگرداني بنفشه اعرابي از اول شهريور ساعت 18 در سالن اصلي تالار مولوي به روي صحنه مي‌رود.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي اين نمايش به بوبوك كه برنده 5 جايزه از جشنواره تئاتر ماه است تا پيش از اين قرار بود ساعت 18 و 30 به روي صحنه برود كه با توحه به ايام ماه رمضان اين ساعت تغيير كرد. همچنين در اين نمايش فرزين نوبراتي به جاي رضا بهرامي ايفاي نقش مي‌كند.
در نمايش بوبوك بهرام مسروري نژاد، طوفان مهرداديان، اكبر فتاح‌زاده، علي برجي، پريسا محمدي، محمد طيب طاهر و امير محرآبي، ايفاي نقش مي‌پردازند، همچنين مهدي وجداني آهنگساز، سارا پژمان‌فر طراح صحنه و سميه فراهاني و عاطفه جعفري طرح و اجراي گريم را بر عهده دارند.
بنفشه اعرابي در خصوص اجراي بوبك افزود: علي رغم تمامي مشكلاتي كه براي اجراي اثر در پيش داشتيم و همچنين تغييراتي كه در زمان و ساعت اجرا بوجود آمد به آينده خوشبين هستم و اجراي بوبوك ثابت خواهد كرد علي رغم برخي ناهمدلي‌ها، اين اثر مخاطبان را جذب خواهد كرد.
«بوبوك» كه براساس داستاني با همين عنوان از داستايوفسكي نوشته شده است داراي مضموني كمدي - فلسفي است كه به زندگي آدم‌ها پس از مرگ مي‌پردازد.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:58  توسط   | 

نمايش «ماه در مرداب» روي صحنه تالار محراب مي‌رود

نمايشنامه «ماه در مرداب» نوشته «فارس باقري» توسط «محمد كورش نيا» از اول شهريور در تالار محراب به‌روي صحنه مي‌رود.
به گزارش فارس، نمايشنامه «ماه در مرداب» از از اول تا هيجدهم شهريور در تالار محراب روي صحنه خواهد رفت.
عوامل نمايشنامه «ماه در مرداب» عبارتند از: نويسنده: فارس باقري، كارگردان: محمد كوروش‌نيا ، بازيگران: پوريا رحيمي سام، مژگان خالقي، رضا رباط‌جزي، باقر سروش، فاطمه عسگري، نويد محمدزاده، طراح صحنه: علي نرگس‌نژاد.
نمايشنامه «ماه در مرداب» روايت آدم‌هايي است كه در رابطه خود چيزي را گم كرده‌اند كه با فقدان آن هر بار اين روابط گسسته‌تر مي‌شود.
تالار محراب در خيابان وليعصر، بعد از تقاطع خيابان جمهوري واقع است.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:58  توسط   | 

حجت‌الاسلام صديقي براي رزمندگان غرب تهران سخن مي‌گويد

حجت‌الاسلام صديقي، خطيب دهه دوم هيأت محبان حضرت فاطمه (س) (رزمندگان غرب تهران) در دهه دوم است.
به گزارش خبرنگار آئين و انديشه فارس «توانا»، هيأت رزمندگان غرب تهران در ايام ماه مبارك رمضان، برنامه‌هايي از قبيل سخنراني، مناجات و مديحه‌سرايي براي بهره‌مندي مومنان روزه‌دار در نظر گرفته است.
براساس اين گزارش حجت‌الاسلام ابوالقاسمي در دهه نخست ماه رمضان دعوت شده است، حجت‌الاسلام كاظم صديقي خطيب دهه دوم و حجت‌الاسلام سيد‌محمدرضا طباطبايي‌نسب سخنران دهه آخر ماه مبارك رمضان هيئت محبان حضرت فاطمه (س) رزمندگان غرب تهران است.
همچنين مناجات و مداحي توسط حاج سعيد حداديان، حاج احمد نيكبختيان و محمد‌حسين حداديان برگزار خواهد شد.
برنامه‌هاي هيأت رزمندگان غرب تهران از ساعت 22 و از 29 مرداد شروع شده و تا شب عيد فطر برقرار است.

* هيأت‌هاي مذهبي، مساجد، مراكز قرآني و مجامع ديني مي‌توانند برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان خود را با شماره 88911836 در ميان بگذارند تا از طريق خبرگزاري فارس اطلاع‌رساني شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:56  توسط   | 

هاشمي‌نژاد و دانشمند، خطيبان دو هيأت شرق تهران

حجج اسلام هاشمي‌نژاد و دانشمند به مناسبت ماه مبارك رمضان در دو هيأت شرق تهران سخنراني مي‌كنند.
به گزارش خبرنگار آئين و انديشه فارس «توانا»، حجت‌الاسلام سيدحسين هاشمي‌نژاد، تمام 30 شب ماه مبارك رمضان را در حسينيه خود به نام «بيت‌الرقيه (س)» در نيروي هوايي تهران سخنراني خواهد داشت.
اين مجلس كه همواره مورد استقبال گسترده اهالي شرق تهران قرار مي‌گيرد، همه شب از ساعت 21 دقيقه پذيراي مؤمناني است كه براي شنيدن سخنان هاشمي‌نژاد در بيت‌الرقيه گرد هم مي‌آيند.
اين مجلس از فردا شب آغاز مي‌شود و از ساعت 21 تا 21 و 30 دقيقه به قرائت قرآن، 21 و 30 دقيقه تا 22 به مناجات توسط حاج علي حاج قربان و سخنراني حجت‌الاسلام هاشمي نژاد از ساعت 22 تا 23 اختصاص دارد.
بيت‌الرقيه در خيابان پيروزي انتهاي خيابان پنجم نيروي هوايي كوچه 36/4 واقع است و شماره گوياي 77470808 براي ارتباط با اين هيأت در نظر گرفته شده است.
همچنين مسجد امام سجاد (ع) كه يكي از مساجد قديمي شرق تهران است، همه ساله در ايام ماه مبارك رمضان به برپايي مراسم با دعوت از سخنرانان برجسته اقدام مي‌كند.
اين مسجد در دهه اول ماه مبارك رمضان بعد از نماز ظهر و عصر از حجت‌الاسلام مقدم، در دهه دوم از حجت‌الاسلام والمسلمين محمود رياضت و در دهه سوم ماه مبارك رمضان از حجت‌الاسلام دانشمند دعوت كرده است.
همچنين در اين مسجد، شركت‌كنندگان شب‌ها يك ساعت بعد از اذان مغرب از سخنراني حجت‌الاسلام مقدم در دهه نخست، حجت‌الاسلام محمد ثمري در دهه دوم و سيد‌عبدالحميد شهاب در دهه آخر بهره‌مند خواهند شد.
مسجد امام سجاد (ع) در ميدان رسالت، ميدان الغدير، بلوار دلاوران واقع شده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:55  توسط   | 

مراسم ويژه ماه رمضان در كنار مزار پنج شهيد گمنام

مراسم ويژه ماه رمضان در مسجد امام علي‌بن‌الحسين (ع) و در كنار مزار پنج شهيد گمنام برگزار مي‌شود.
به گزارش فارس، برنامه‌هاي ويژه ماه مبارك رمضان در مسجد امام علي‌بن‌الحسين (ع) اعلام شد. در اين مراسم‌ها كه در كنار قبور پنج شهيد گمنام برگزار مي‌شود، در دهه اول ماه رمضان حجت الاسلام مسعود عالي سخنراني مي‌كند.
در دهه دوم ماه مبارك رمضان، حجت‌الاسلام مهدي دانشمند به سخنراني مي‌‌پردازد و حجت‌الاسلام شهاب مرادي سخنران دهه سوم است.
مراسم ويژه مسجد امام علي‌بن‌الحسين (ع) 75 دقيقه بعد از افطار آغاز مي‌شود. قرائت دعاي كميل و برگزاري مراسم ويژه ليالي قدر از ديگر برنام‌هاي اين مسجد است. سخنران مراسم شب‌هاي قدر حجت‌الاسلام محدرضا حاتم‌پوري است.
مسجد امام علي‌بن‌الحسين (ع) از مساجد فعال در زمينه‌هاي فرهنگي و مذهبي است. اين مسجد در خيابان پيروزي، بلوار ابوذر قرار دارد.

* هيأت‌هاي مذهبي، مساجد، مراكز قرآني و مجامع ديني مي‌توانند برنامه‌هاي ماه مبارك رمضان خود را با شماره 88911836 در ميان بگذارند تا از طريق خبرگزاري فارس اطلاع‌رساني شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:54  توسط   | 

دوره تربيت‌ مربي «طرح بشارت» قرآن نيمه دوم مهر برگزار مي‌شود

مسئول مجتمع قرآني شهيد رحماني گفت: دوره تربيت‌مربي «طرح بشارت» قرآن از نيمه دوم مهر در مجتمع قرآني شهيد رحماني برگزار مي‌شود.
فاطمه خمسي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: دوره تربيت‌مربي طرح بشارت قرآن كريم كه شامل 12 جلسه است، از نيمه دوم مهر در مجتمع شهيد رحماني تهران برگزار مي‌شود.
وي ادامه داد: در پايان دوره از سوي سازمان تبليغات به افرادي كه در آزمون آن نمره قبولي كسب كرده‌اند، مدرك تربيت‌مربي اهدا خواهد شد.
مسئول مجتمع قرآني شهيد رحماني گفت: اين كلاس‌ها از نيمه دوم مهر آغاز خواهد شد و علاقه‌مندان مي‌توانند، چهارشنبه‌ها از ساعت 10تا 12 در اين كلا‌س‌ها حضور يابند.
وي با بيان اينكه محمدحسن رزاق تدريس اين كلاس‌ها را بر عهده دارد، افزود: افرادي كه از اين كلاس‌ها مدرك تربيت‌مربي دريافت كنند، در مراكز تحت پوشش به كار گرفته مي‌شوند.
خمسي بيان داشت: علاقه‌مندان مي‌توانند براي شركت در اين دوره‌هاي آموزشي و كسب اطلاعات بيشتر به مجتمع قرآني شهيد رحماني، واقع در نياوران، خيابان شهيد باهنر، خيابان شهيد سرتيپ رضا سعيدي، كوچه شهيد رحماني، مراجعه كنند يا با شماره تلفن‌هاي 22806767 و 22806777 تماس بگيرند.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:49  توسط   | 

ميزان انتخاب واحد هر ترم دانشجويان دانشگاه پيام نور اعلام شد

رئيس دانشگاه پيام نور حداقل و حداكثر واحد انتخابي هر ترم دانشجويان اين دانشگاه را اعلام كرد.
محمد حسيني در گفت‌وگو با فارس گفت: دانشجوياني كه در دانشگاه پيام نور از معافيت تحصيلي استفاده نمي‌كنند به جز آخرين نيمسال تحصيلي موظف به انتخاب حداقل 5 واحد درسي و حداكثر 16واحد درسي طبق برنامه اعلام شده با رعايت پيش نياز هستند.
وي افزود: دانشجوياني كه از معافيت تحصيلي استفاده مي‌كنند، موظف به انتخاب حداقل 12 واحد درسي هستند، به جز در آخرين نيمسال تحصيلي يا مواردي كه به خاطر رعايت پيش نياز مجبور به انتخاب تعداد واحد كمتر هستند.
رئيس دانشگاه پيام نور با بيان اين‌كه دانشجوياني كه ميانگين نمره‌هاي نيمسال تحصيلي آنها كمتر از 12 باشد حداكثر تا 12 واحد درسي مي‌توانند انتخاب كنند، اظهار داشت: در صورتي كه دانشجويي ميانگين نيمسال تحصيلي وي حداقل 13 براي رشته‌هاي علوم (علوم پايه ـ كشاورزي و مهندسي) و حداقل 14 براي رشته‌هاي علوم انساني و هنر حداكثر تا 20 واحد درسي مي‌تواند انتخاب كنند.
وي اظهار داشت: در صورتي كه دانشجويي ميانگين نمره‌هاي نيمسال تحصيلي وي حداقل 16 باشد حداكثر تا 24 واحد درسي مي‌تواند در هر نيمسال تحصيلي انتخاب كند.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:48  توسط   | 

اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های ستاره دار کنکور اعلام شد

اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های ستاره دار کنکور سال 1388 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

به گزارش مهر، فهرست‌ اسامی‌ معرفی ‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت رشته‌ های‌ مختلف‌ تحصیلی‌ ‌متمرکز ستاره دار دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی آزمون‌ سراسری ‌سال‌ 1388 اعلام شد و داوطلبان جهت انجام مصاحبه و سایر مراحل مربوط باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.Sanjesh.org  مرجعه کنند.
افرادی که‌ اسامی‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ معرفی‌ شدگان‌ هر یک از رشته ‌های‌ تحصیلی‌ ستاره دار دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و اعلام‌ شده باید برای‌ انجام‌ مراحل‌ مصاحبه‌ تخصصی، معاینه‌ و سایر مراحل مربوط با در دست‌ داشتن‌ اصل‌ شناسنامه‌ عکسدار و کپی آن، یک قطعه عکس‌ 4×3 و اصل دیپلم و یا گواهی تائید شده آن که معدل کل (حداقل 14) در آن قید شده در فاصله زمانی ۱ تا 6 شهریور درتاریخهای‌ تعیین‌ شده‌ به‌ آدرسهای‌ مربوط که در سایت سازمان سنجش درج شده مراجعه‌ کنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:40  توسط   | 

تشریح تسهیلات بنیاد ملی نخبگان به برگزیدگان المپیادهای علمی

معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان، تسهیلات بنیاد ملی نخبگان به برگزیدگان المپیادهای علمی را تشریح کرد و گفت: مقرری ماهیانه به صورت مستمر، امکان تهیه مقالات علمی و ارتباط با برجستگان علمی بخشی از این برنامه ها محسوب می شود.

به گزارش مهر، مهدی فخرایی جمعه شب در مراسم جشن پایان دوره تابستانی المپیادهای علمی کشور در مرکز آفرینشهای هنری اضافه کرد: افرادی که مشمول نظام وظیفه هستند می توانند با انجام پروژه ای تحقیقاتی در زمان تحصیلات تکمیلی خود، هم نظام وظیفه را طی کنند و هم تحقیقات خود را به انجام برسانند.
فخرایی یادآور شد: افرادی که در دوره کارشناسی خود از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده می کنند می توانند با دارا بودن شرط پویایی و فعالیت علمی مستمر در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری از این تسهیلات استفاده کنند و نیازی به برگزیده شدن در مسابقات علمی خاصی ندارند.
وی اضافه کرد: اعتبارات پژوهشی استادیاران جوان و اجرایی شدن تسهیلات مسکن برای نخبگان نیز از دیگر تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای برگزیدگان علمی کشور است.
معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به برنامه حمایتی بنیاد ملی نخبگان در مورد برگزیدگان یادآور شد: این برنامه شامل دانش آموزان، دانشجویان، دانشگاهیان و دانش پژوهان می شود و برداشت ما این است اگر به این گروهی که در قله ها حضور دارند، توجه شود. گروهی که در سایر بخشها نیز حضور دارند، پرتحرک تر می شوند.
به گزارش مهر، جشن پایان دوره تابستانی المپیادهای علمی کشور جمعه شب با حضور برگزیدگان این دوره و نفرات برتر المپیادهای جهانی و اعضای هیئت امنای باشگاه دانش پژوهان جوان از جمله دکتر جبل عاملی رئیس دانشگاه علم و صنعت، دکتر فخرایی معاون بنیاد ملی نخبگان، دکتر اشعری رئیس کتابخانه ملی ایران، دکتر مسلمی نائینی مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم و دکتر طیبه صفایی نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:39  توسط   | 

ضوابط آزمون دکتری تخصصی سنتی اعلام شد

مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت ضوابط آزمون دکتری تخصصی طب سنتی که برای اولین بار در سال جاری همزمان با آزمون ورودی دوره دکتری تخصصیPh.D رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت برگزار می شود را اعلام کرد.

به گزارش مهر، آزمون دکتری تخصصی طب سنتی برای اولین بار در سال 88 در مقطع دکتری تخصصی برگزار می شود و بر اساس اعلام مرکز سنجش 50 درصد سئوالات آزمون در دروس ماژور طب کلاسیک و 50 درصد سئوالات از منابع طب سنتی انتخاب می شود.
آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) طب سنتی در دو مرحله کتبی و شفاهی انجام می گیرد. آزمون کتبی همزمان با آزمون سایر داوطلبان دوره دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت است و 70 درصد آزمون را شامل می شود.
آزمون شفاهی نیز 30 درصد نمره نهایی داوطلب را شامل می شود و پس از اعلام نتایج آزمون کتبی انجام می گیرد. داوطلبانی که در مرحله اول آزمون پذیرفته می شوند توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی جهت شرکت در مصاحبه دعوت می شوند.
بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون دکتری تخصصی طب سنتی از میان دانش آموختگان دکتری حرفه ای پزشکی و دانشجویان ترم آخر پزشکی بر اساس ضوابط و شرایط مربوط به آزمون مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت سال تحصیلی 89 - 88 هستند.
سایر ضوابط و شرایط مربوط به شرکت در آزمون از قبیل مدارک لازم برای ثبت نام، سهمیه های پذیرش، نحوه اعمال ضرایب وارائه مدرک زبان داوطلبان آزمون دکتری تخصصی طب سنتی مطابق با ضوابط و آئین نامه های مربوط به آزمون مقطع دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی خواهد بود.
به گزارش مهر، ثبت نام آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت سال تحصیلی 89 - 88 از 4 شهریور آغاز می شود و تا 24 شهریور ادامه دارد.
آزمون کتبی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت روز 8 آبان راس ساعت 9 صبح در پنج شهر تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز در 44 رشته برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:34  توسط   | 

همایش کتابخانه‌های دیجیتالی اسفند برگزار می‌شود

همایش کتابخانه‌های دیجیتالی 19 و 20 اسفند برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، همایش "کتابخانه‌های دیجیتالی" با اهدافی چون شناخت نقاط همکاری و تبادل دانش و تجربیات میان فعالان حوزه کتابخانه دیجیتالی، شناسایی فعالیتهای جاری حوزه کتابخانه­های دیجیتالی در سطح کشور به ویژه حوزه علوم اسلامی، شناسایی چالشها، فرصتها، و تهدیدها در حوزه­ کتابخانه دیجیتالیِ علوم و فرهنگ اسلامی، توسعه نقش کتابخانه­های دیجیتالی در پژوهش و انتشار فرهنگ علوم اسلامی، تبیین مفهوم، استانداردسازی، و رویکردهای نوین در حوزه­ کتابخانه­های دیجیتالی برای دستیابی به یک زبان مشترک، شناسایی عوامل موثر در بهره­گیری بهینه از کتابخانه­های دیجیتالی، شناسایی زمینه­های جدید پژوهشی و شناسایی زیرساختها برگزار می‌شود.
محورهایی که برای این همایش در نظر گرفته شده است عبارتند از:  طراحی، نظامها، ابزارها و فناوریها، معماری و زیرساخت فنی کتابخانه­های دیجیتالی (در مقیاس ملی و جهانی)، تجربه­های طراحی، توسعه، و مدیریت نرم افزارها و سیستمهای کتابخانه‌های دیجیتالی، سیستمهای اطلاعاتی دو یا چند زبانه برای کتابخانه­های دیجیتالی، پردازش و بازیابی اطلاعات چندرسانه‌ای، سیستمهای توصیه­گر در کتابخانه­های دیجیتالی، فناوریهای جمع‌آوری خودکار اطلاعات، میانکنش‌پذیری سیستم کتابخانه­های دیجیتالی (سیستمهای فرعی توزیعی و غیر توزیعی)، محتوا و مجموعه­های کتابخانه­های دیجیتالی.
از دیگر محورهای همایش می‌توان به نظریه­ها و رویکردهای مجموعه‌سازی دیجیتالی، مدیریت، سیاست‌گذاری و راهبردهای توسعه مجموعه‌های دیجیتالی، اشتراک محتوا در قالب کتابخانه­های دیجیتالی اسلامی، نگهداری و حفاظت دیجیتالی و آرشیو منابع بر روی وب اشاره کرد.
استانداردها و تکنیکهای دیجیتال‌سازی اشیای اطلاعاتی، ملاکها و مدلهای ارزیابی برای کتابخانه‌های دیجیتالی، استانداردهای کتابخانه­های دیحیتالی(استانداردهای حفاظت، نگهداری و آرشیو، استانداردهای سازماندهی اطلاعات، استانداردهای مجموعه‌سازی، استانداردهای جستجو، بازیابی و اشاعه، استانداردهای میانکنش‌پذیری، استانداردهای حوزه مدیریت اطلاعات) از دیگر محورهای همایش است.
سازماندهی دانش در کتابخانه‌های دیجیتالی که شامل نظامهای سازماندهی دانش شبکه­ای در کتابخانه های دیجیتالی، کاربرد اصطلاحنامه و هستی‌شناسی در کتابخانه­های دیجیتالی، کاربرد نظامهای رده بندی در کتابخانه­های دیجیتالی، نظامهای خودکار و هوشمند سازماندهی دانش (استخراج خودکار محتوای عناصر فراداده ای)، کاربرد فراداده در کتابخانه‌های دیجیتالی محور دیگر همایش است.
از دیگر موضوعاتی که برای همایش "کتابخانه‌های دیجیتالی" در نظر گرفته شده خدمات کتابخانه‌های دیجیتالی، کاربردپذیری و دسترس­پذیری کتابخانه­های دیجیتالی، محیط رابط کاربر در کتابخانه­های دیجیتالی، چالشهای کاربران در بهره­وری از کتابخانه‌های دیجیتالی، تجربه­هایی از بهره­گیری کاربران از کتابخانه­های دیجیتالی، مطالعات رفتارهای اطلاع یابی گروههای مختلف کاربران، الگوهای ارتباطی گروههای مختلف کاربران با نظام­های کتابخانه دیجیتالی، مسائل حقوقی، سازمانی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، حقوق مالکیت فکری در کتابخانه­های دیجیتالی، جنبه­های اقتصادی در کتابخانه­های دیجیتالی (بهره وری، هزینه سودمندی، ...)، مدلهای سازمانی برای کتابخانه­های دیجیتالی، برنامه­ریزی، توسعه، پستیبانی، و مدیریت کتابخانه­های دیجیتالی و بازار (بازاریابی) برای کتابخانه­های دیجیتالی است.
طبق فراخوان همایش آخرین مهلت مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه 30مهر است و همزمان با ارسال چکیده‌ها بررسی و ارزیابی آنها توسط کمیته علمی و کمیته داوران همایش انجام می گیرد.
تاریخ آگاهی پدیدآورندگان از پذیرش چکیده مقالات 10آبان و تاریخ ارسال اصل مقالات 30 دی است و داوری اصل مقالات در فاصله دریافت آثار انجام می‌گیرد. 
این همایش مهلتی را برای اصلاح مقالات توسط پدیدآورندگان در نظر گرفته است و شرکت‌کنندگانی که مقالات آنها مورد پذیرش قرار گرفته ولی باید تغییراتی در اصل مقالات خود بدهند تا 15بهمن فرصت دارند نسخه اصلاح‌شده را به دبیرخانه ارسال کنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:28  توسط   | 

نقدی بر "بیانیه‌های جمعیت مبارزه با خشونت علیه اشیاء"

مجموعه داستان "بیانیه‌های جمعیت مبارزه با خشونت علیه اشیاء" روز چهارم شهریور در کانون ادبیات ایران نقد می‌شود.

به گزارش مهر، در کارگاه داستان‌نویسی کانون ادبیات ایران این کتاب با حضور امیرتاج الدین ریاضی نویسنده اثر، محمدرضا گودرزی مدرس کارگاه و اعضای کارگاه نقد و بررسی خواهد شد.
از این مجموعه داستان که توسط نشر رود چاپ شده است دو داستان کوتاه با نامهای پت و مت و چمدان باز شده در جلسه بررسی می شوند.
کارگاه داستان‌نویسی کانون هر هفته روزهای چهارشنبه ساعت 16:30 برگزار می‌شود. همچنین کلاس آموزش داستان‌نویسی نیز همچنان برقرار است و ثبت‌نام ترم جدید آن اول مهر خواهد بود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:26  توسط   | 

18 نمایش در تهران روی صحنه می‌رود

تالارهای نمایشی شهر تهران در اولین هفته از ماه مبارک رمضان میزبان 18 نمایش هستند.

به گزارش مهر، مجموعه تئاتر شهر به عنوان اصلی ترین مجموعه تئاتری شهر تهران در این هفته نیز همچون هفته گذشته میزبان پنج اثر نمایشی خواهد بود. سالن اصلی مجموعه همچنان پذیرای نمایش "باغ شکرپاره" قطب‌الدین صادقی است که ساعت 20:15 به صحنه می‌رود.
باغ شکرپاره" نمایشی تخته حوضی است که داستان به پادشاهی رسیدن "شلی" یکی از تیپ‌های نمایش تخته حوضی را روایت می‌کند. کاظم هژیرآزاد، اسماعیل بختیاری، ناصر عاشوری، کرامت رودساز، عباد نظری، مصطفی عبدالهی، رهام مخدومی و سامان داربی بازیگران این نمایش هستند.
نمایش "خشکسالی و دروغ" محمد یعقوبی نیز ساعت 20:30 در سالن چهارسو اجرا می‌شود. این نمایش به داستان زندگی یک وکیل دادگستری می‌پردازد و علی سرابی، مهدی پاکدل و آیدا کیخایی در آن بازی می‌کنند. نمایش "شهر شطرنجی" رضا حامدیخواه این هفته آخرین اجراهای خود را در سالن قشقایی مجموعه پشت سر می‌گذارد.
این نمایش که به داستان بازیگران نمایش‌های شادی‌آور در تئاتر پارس می‌پردازد با حضور بازیگرانی چون مهرداد ضیایی، علی عامل‌هاشمی و آشا محرابی ساعت 20 به صحنه می‌رود. نمایش "مهر هفتم" سعید شاپوری اواخر این هفته جایگزین نمایش "شهر شطرنجی" خواهد شد.

صحنه‌ای از نمایش "ملا نصرالدین"

تالار سایه نیز این هفته بعد از اتمام اجراهای نمایش "پیچ تند" کتایون فیض‌مرندی میزبان نمایش "مرثیه برای یک سبک وزن" ایوب آقاخانی می‌شود. "پیچ تند" نوشته آرش عباسی زندگی یک خانواده اقلیت مذهبی را در دوران جنگ تحمیلی در تهران روایت می‌کند. ناهید مسلمی، رویا بختیاری، الهام کردا و علی سرابی بازیگران این اثر نمایشی هستند.
در کارگاه نمایش مجموعه نمایش "مجلس برادرکشی" سیروس همتی به صحنه می‌رود. این نمایش که از اواخر هفته گذشته اجراهای خود را در این سالن تئاتر آغاز کرده با بازی مجید رحمتی، ساقی عقیلی، شیرین امامی، مرجان صادقی، فاطمه حیدری‌فر، محمد بخشی‌زاده، سیروس همتی و محسن میرزاعلی ساعت 20:45 اجرا می‌شود.
سالن اصلی مولوی از این هفته میزبان دو اثر نمایشی جدید می‌شود. "بوبوک" بنفشه اعرابی این هفته ساعت 18 در سالن اصلی مولوی به صحنه می‌رود. این نمایش با بازی فرزین نوبرانی، بهرام سروری‌نژاد، طوفان مهردادیان، پریسا محمدی،‌ علی برجی، محمد طیب طاهر، اکبر فتاح‌زاده و امیر محرابی به داستان زندگی پس از مرگ چند انسان می‌پردازد.
"ملانصرالدین" علی‌اصغر دشتی نیز با اجرا در روزهای یکشنبه و دوشنبه در سالن اصلی مولوی به کار خود پایان می‌دهد. این نمایش با حضور هدایت هاشمی، فاطمه نقوی، نگار عابدی، ستاره پسیانی، رامین سیاردشتی، فریبا کامران، علی شمس و عباس حبیبی ساعت 20:30 به صحنه می‌رود و "بر فراز تیر چراغ برق" محمدرضا اجاقی از اواخر هفته جایگزین آن خواهد شد.
تالار کوچک مولوی همچنان پذیرای نمایش "ویولن‌هاتان را کوک کنید" شیما صادقی است که ساعت 19:15 روی صحنه می‌رود. این نمایش با بازی هوتن شکیبا، حامد منافی و شیما صادقی داستان دو مرد و یک زن است که برای خدمت به موجودی انتخاب می‌شوند که شناختی نسبت به آن ندارند.
تماشاخانه ایرانشهر هفته جاری با میزبانی دو اثر نمایشی به کار خود ادامه می‌دهد. "زال و رودابه" نادر رجب‌پور برگرفته از شاهنامه فردوسی در سالن شماره یک ایرانشهر به صحنه می‌رود. سالن شماره دو نیز همچنان با میزبانی نمایش "سگ سکوت" آروند دشت‌آرای به کار خود ادامه می‌دهد. در این نمایش بابک حمیدیان، پانته‌آ بهرام و باران کوثری حضور دارند.
تماشاخانه سنگلج با میزبانی نمایش "قولنج" نوشته داود فتحعلی‌بیگی و به کارگردانی حسین بابایی و  حضور سعدی افشار ساعت 19 پذیرای علاقمندان تئاتر خواهد بود. تالار مهر حوزه هنری هم این هفته پذیرای دو نمایش است؛ ابتدا "ترانه آب" احسان جانمی ساعت 17 در این سالن به صحنه می‌رود و پس از آن "داستان عامه‌پسند" آرش عباسی ساعت 19 اجرا خواهد شد.
تالار هنر همچون هفته گذشته میزبان نمایش "زندگی کوتاه است" مهدی مهدی‌آبادی خواهد بود. این نمایش روایتگر زندگی یک آدم برفی است که در کنار مترسک با هم بخشش و دوستی را تجربه می‌کنند. مونا بیگی، مجتبی گوهرخای، بهاره میرزاپور و مرتضی احمدی بازیگران "زندگی بسیار کوتاه است" هستند که هر روز جز شنبه‌ها ساعت 18:30 اجرا خواهد شد.
خانه نمایش اداره برنامه‌های تئاتر میزبان نمایش "منتشا" مجید رحمتی است. این نمایش که از آثار اجرا شده در بخش صحنه‌ای چهاردهمین جشنواره نمایش‌های آئینی سنتی است،‌ ساعت 18:30 به صحنه خواهد رفت. تالار تجربه فرهنگسرای بهمن ساعت 18:30 با میزبانی نمایش "بیات بیژن" مهدی فرجامی برگرفته از قصه بیژن و منیژه به کار خود ادامه می‌دهد.
خانه هنرمندان ایران هم تا پنجم شهریور پذیرای نمایش عروسکی "دخترک و کوزه" از آثار برگزیده جشنواره دوازدهم تئاتر عروسکی تهران ـ مبارک است و اثری از فارس باقری نیز در قالب رپرتوآر تئاتر شهرستان در تالار محراب اداره کل ارشاد استان تهران به صحنه می‌رود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:24  توسط   | 

نمایشگاه کتاب تئاتر شهر بعد از ماه رمضان برگزار می‌شود

مدیر روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر از برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب مجموعه تئاتر شهر بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد.

مجید امرایی در این باره به مهر گفت: قرار بود نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب تئاتر شهر نیمه دوم مرداد برگزار شود که به بعد از پایان ماه مبارک رمضان موکول شد تا هم فرصت بیشتری برای برنامه‌ریزی‌های بهتر برای نمایشگاه فراهم شود و هم با بازگشایی دانشگاهها دانشجویان تئاتری نیز بتوانند از این نمایشگاه دیدن کنند.
وی با اشاره به ثبت 803 کتاب برای حضور در نمایشگاه افزود: تا به حال انتشارات قطره، کیان افراز، نیلا، نیلوفر، روشنگران،‌ مطالعات زنان، نکوراد، ایده‌های نو،‌ نمایش،‌ سوره مهر،‌ آئین تربیت و هرمس برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند و هر ناشر غرفه‌ای جداگانه در ایام برپایی نمایشگاه خواهد داشت. به احتمال زیاد مدت زمان برپایی نمایشگاه 10 روز خواهد بود.
مدیر روابط عمومی تئاتر شهر درباره مکان برپایی این نمایشگاه خاطرنشان کرد: متأسفانه شهرداری منطقه 11 همکاری مناسبی با تئاتر شهر ندارد و مدام اقدام به برگزاری بازارهای فصلی و مقطعی کرده و فضای باز مجموعه را به اینگونه فعالیت‌ها اختصاص داده است. در حالی که تئاتر شهر حریم مشخص ندارد و ما برای هر گونه تبلیغ یا فعالیت تخصصی باید از شهرداری مجوز بگیریم.
امرایی ادامه داد: به دلیل وجود این مشکل تنها مکان برپایی نمایشگاه سالن انتظار اصلی تئاتر شهر است. اگر فضای مناسب در حریم تئاتر شهر در اختیار داشتیم در کنار نمایشگاه کتاب، نمایشگاههای تخصصی ماکت صحنه، عروسک نمایشی و طراحی لباس را نیز برپا می‌کردیم. هدف ما در تئاتر شهر ورود به حوزه‌های تخصصی دیگر مربوط به تئاتر علاوه بر اجرای نمایش است.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:22  توسط   | 

"ملا نصرالدین" دشتی دو روز دیگر هم اجرا دارد

به دلیل استقبال علاقه مندان تئاتر از نمایش "ملانصرالدین"، این نمایش به کارگردانی علی‌اصغر دشتی روزهای اول و دوم شهریور نیز به صحنه می‌رود.

به گزارش مهر، "ملانصرالدین" جدیدترین نمایش گروه تئاتر "دن کیشوت" به سرپرستی دشتی است که از 30 تیر در سالن اصلی مولوی به صحنه رفته است. این نمایش برگرفته از داستان شخصیت‌ شناخته شده‌ ملا نصرالدین با بهره‌گیری از برخی ویژگی‌های تعزیه تولید و اجرا شده و به دلیل طراحی صحنه خاص در هر اجرا تنها میزبان 60 تماشاگر است.
"ملانصرالدین" که قرار بود 30 مرداد در سالن اصلی مولوی به کار خود پایان دهد، روزهای اول و دوم شهریور نیز ساعت 20:30 به صحنه می‌رود. دراماتورژ نمایش نسیم احمدپور است، هدایت هاشمی، فاطمه نقوی، نگار عابدی، فریبا کامران، ستاره پسیانی‌،‌ وحید آقاپور، عباس حبیبی، علی شمس و رامین سیاردشتی بازیگران و فرشاد فزونی آهنگساز آن هستند.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:20  توسط   | 

"زندگی بسیار کوتاه است" برای مهرورزان اجرا می‌شود

نمایش "زندگی بسیار کوتاه است" کار مهدی مهدی‌آبادی از اول شهریور به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان ویژه خیرین جامعه یاوری فرهنگی به صحنه می‌رود.

به گزارش مهر، "زندگی بسیار کوتاه است" با نگاهی به موضوع بخشش و نوعدوستی برای کودکان و نوجوانان در کارگاه تئاتری بومرنگ تولید شده و همزمان با آغاز ماه رمضان اول شهریور میزبان خیرین جامعه یاوری فرهنگی خواهد بود. این بنیاد خیریه در کنار نمایش به معرفی و دعوت از خیرین خواهد پرداخت.
از روز 30 مرداد با بزرگداشت بهرام شاه‌محمدلو هر شب اجرای نمایش "زندگی بسیار کوتاه است" به همراه هدایایی به یکی از اهالی جامعه تئاتر و رسانه اهدا می‌شود و بزرگداشت شهرام کرمی و رضا عبدالعلی‌زاده از جمله این بزرگداشت‌هاست.
مونا بیگی، مجتبی گوهرخای، بهاره میرزاپور و مرتضی احمدی بازیگر، جعفر مهیاری آهنگساز، محمد رحمانی دستیار کارگردان و علی حاجی‌بنده مدیر صحنه این نمایش هستند که از 25 مرداد جز شنبه‌ها ساعت 18:30 میزبان علاقه مندان در تالار هنر است.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:16  توسط   | 

طرح بلیت نیم‌بهای ماه رمضان اجرا می‌شود

مدیر موسسه فیلمیران از آغاز طرح بلیت نیم‌بها و افزایش سانس‌های نمایش فیلم ویژه ماه مبارک رمضان از اول شهریور خبر داد.

علی سرتیپی در این ارتباط به مهر گفت: در این طرح که از فردا آغاز می‌شود سانس‌های نمایش تا ساعت دو بامداد ادامه دارد و بلیت به صورت نیم بها ارائه می‌شود. این طرح با حمایت سازمان صدا و سیما، معاونت سینمایی، موسسه سینما شهر و انجمن سینماداران اجرا می‌شود.
وی افزود: با تلویزیون برای پخش تیزرهای فیلم‌های سینمایی روی پرده به توافق رسیده‌ایم تا بتوانیم از فردا تبلیغات را به صورت گسترده‌تر ادامه دهیم. ما به همه سالن‌های سینمایی این طرح را ابلاغ کرده‌ایم، اما هر سینماداری می‌تواند با توجه به شرایط خود این کار را انجام دهد و هیچ محدودیتی وجود ندارد.
سرتیپی که پخش فیلم‌های سینمایی "پستچی سه بار در نمی‌زند"، "درباره الی" و "خروس جنگی" را برعهده دارد، در این ارتباط عنوان کرد: در حال حاضر تمام سینماهای سرگروه، سالن‌های ممتاز و پردیس‌های سینمایی با اجرای این طرح موافقت خود را اعلام کرده‌اند و امیدواریم از فردا اکران پر رونقی داشته باشیم.
وی ادامه داد: اجرای این طرح باعث می‌شود سینما در ماه مبارک رمضان از حالت انفعال خارج شود. پخش‌کننده‌ها می‌توانند از حضور بازیگران و عوامل فیلم در روزهای پایان هفته در سالن‌های سینمایی استفاده کنند. البته این اولین سال اجرای طرح است و قطعا نمی‌توانیم با استقبال زیادی روبرو شویم، اما امیدوارم این طرح حرکت رو به جلویی برای سینمای ایران باشد.
سرتیپی افزود: طرح باز بودن اماکن ورزشی از افطار تا سحر چند سالی است که در کشور انجام می‌شود و با استقبال خوبی روبرو شده است، قطعا در طول زمان برای این طرح سینمایی نیز این اتفاق شکل می‌گیرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 6:9  توسط   | 

پايگاه اطلاع رساني جشنواره اصلاح الگوي مصرف راه اندازي شد

پايگاه اطلاع رساني مستقل جشنواره فيلمنامه و فيلم کوتاه اصلاح الگوي مصرف، 31 مرداد راه اندازي شد.
به گزارش ايرنا از جشنواره اصلاح الگوي مصرف، با توجه به برگزاري اين جشنواره در 15 آذر همزمان با عيد سعيد غديرخم، تصميم به راه اندازي پايگاه اطلاع رساني مستقل اين جشنواره گرفته شد.
علاقه مندان مي توانند با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني www.oulgu-ma جهت کسب اطلاعات بيشتر و ارسال آثار خود اقدام کنند.
همچنين علاقه مندان مي توانند آثار خود را در قالب فيلمنامه و فيلم کوتاه با موضوع اصلاح الگوي مصرف تا پايان شهريور به دبيرخانه جشنواره واقع در خيابان کريم خان، خردمند جنوبي، شماره 11، طبقه چهارم ارسال کنند.
متقاضيان در صورت هرگونه سئوال مي توانند با شماره تلفن 88313237 دبيرخانه جشنواره تماس حاصل کنند.
اين جشنواره در دو بخش آماتور و حرفه اي برگزار مي شود که فيلم هاي کوتاه بخش حرفه اي حداکثر بيست دقيقه و حداقل 5 دقيقه است، ولي در بخش آماتور يا تجربي، اين زمان ها بين سه و ده دقيقه متغير است.
محورهاي جشنواره اصلاح الگوي مصرف آموزش، انرژي، مواد غذايي، ارتباطات، رفتارها و عادت هاي اجتماعي، بهره وري از عمر، تربيت، فرهنگ انتظار، محيط زيست، فرهنگ و هنر است و با توجه به همزماني مراسم پاياني اين جشنواره با عيد سعيد غدير خم 15 آذر موضوع بخش ويژه اين جشنواره، مصرف و فرهنگ علوي در نظر گرفته شده است.
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:56  توسط   | 

اجراي نمايش "در اين شهر فرشته اي وجود ندارد" در تالار کوچک مولوي

"بيتا خارستاني" نمايش "در اين شهر فرشته اي وجود ندارد" نوشته "شهرام احمدزاده" را از روز سوم شهريور در تالار کوچک مولوي به روي صحنه مي برد.
وي به ايرنا گفت: اين نمايش 70 دقيقه اي، تا نيمه شهريور ساعت 19 هر روز به استثنای شنبه ها اجرا مي شود.
خارستاني از "غزاله جزايري"، "عباس جمالي"، "آرمين رياضي فر"، "فاطمه سرلک"، "هوتن شکيبا"، "مهرآفرين محمدبيگي"، "حميد ملاحسيني" به عنوان بازيگران اين اثر نمايشي نام برد.
وي درخصوص داستان "در اين شهر فرشته اي وجود ندارد" گفت: اين نمايش مضموني اجتماعي دارد و در مورد خانواده اي سنتي - ايراني است که به خاطر اتفاقي که براي دختر آنها مي افتد دست به اقدامي مي زنند که منجر به فروپاشي کل خانواده مي شود.
خارستاني، اين نمايش را نخستين همکاري خود با شهرام احمدزاده عنوان کرد و افزود: داستان اين نمايش براساس واقعيت شکل گرفته و آقاي احمدزاده نيز در جريان اين داستان حضور داشته اند.
وي افزود: اين نمايش را براي دوازدهمين جشنواره بين المللي تئاتر دانشگاهي آماده کرده بودم اما در بازبيني دوم پذيرفته نشد اما مسوولان خانه تئاتر دانشگاهي پس از بازبيني مجدد، با اجراي اين نمايش موافقت کردند.
خارستاتي پيشتر نمايش هاي "کردليا، واقعيت آن چيزي است که اتفاق مي افتد" و "برزخ" را به روي صحنه برده است.
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:55  توسط   | 

تالارها و ميزباني از 17 نمايش

مجموعه تالارهاي نمايشي شهر تهران در نخستين روز از آخرين ماه تابستان و اولين هفته از ماه مبارک رمضان ميزبان 17 نمايش خواهند بود.
به گزارش ايرنا، مجموعه تئاتر شهر شامل پنج سالن نمايش، پذيراي علاقه مندان و مخاطبان است.
نمايش "باغ شکر پاره" نوشته و کارگرداني قطب الدين صادقي در سالن اصلي اين مجموعه ساعت 20:15 همچنان به روي صحنه مي رود.
اين نمايش تخته حوضي است و زباني طنز، تلخ و گزنده دارد و در آن فساد يک پادشاه و درباريان و اطرافيان پادشاه نشان داده مي‌شود.
کاظم هژيرآزاد، اسماعيل بختياري، ناصر عاشوري، کرامت رودساز، عباد نظري، مصطفي عبدالهي، رهام مخدومي و سامان داربي در اثر نقش افريني مي کنند.
نمايش "خشکسالي و دروغ" نوشته و کارگرداني محمد يعقوبي نيز ساعت 20:30 در سالن چهارسو به روي صحنه مي رود.
در اين نمايش آيدا کيخاني، مهدي پاکدل، علي سرابي و رويا ميردعوتي بازي مي کند.
مدت زمان اين نمايش 95 دقيقه است و داستان آن درباره وکيلي است که پس از مدت ها همسر سابقش با او تماس مي گيرد و اين تماس تلفني تقابل اين وکيل را با همسر کنوني اش در پي مي آورد.
نمايش "شهر شطرنجي" نوشته فرهاد نقدعلي و به کارگرداني رضا حامدي خواه نيز به اجرا خود را در ساعت 20 و در سالن قشقايي ادامه مي دهد.
در اين نمايش که به موضوع تعطيلي تئاتر پارس مي‌پردازد، آشا محرابي،‌ مهرداد ضيايي، مهدي افضلي حضور دارند.
نمايش "پيچ تند" نوشته آرش عباسي و به کارگرداني کتايون فيض مرندي نيز ساعت 19 در تالار سايه اجرا مي شود.
"پيچ تند" داستان خانواده ارمني را روايت مي کند که با پايان جنگ با اتفاقاتي مواجه مي‌شوند.
علي سرابي، ناهيد مسلمي، رويا بختياري و الهام کردا در "پيچ تند" بازي مي کنند.
کارگاه نمايش نيز ساعت 20:45 ميزبان "مجلس برادرکشي" به کارگرداني سيروس همتي است.
در اين نمايش که سيروس همتي نيز در عهده دار يکي از نقش هاست، مجيد رحمتي، ساقي عقيلي، شيرين امامي، مرجان صادقي، فاطمه حيدري‌فر، محمد بخشي‌زاده، سيروس همتي و محسن ميرزاعلي ايفاي نقش مي کنند.
نمايش مجلس برادرکشي برگرفته از انواع نمايش‌هاي ايراني از جمله تعزيه و نقالي است و يکي از تراژيک‌ترين داستان‌هاي شاهنامه در آن روايت مي شود.
سالن اصلي مولوي نيز از اين هفته ميزبان نمايش "بوبوک" و "بر فراز تير چراغ بر" مي شود.
نمايش "بوبوک" به کارگرداني بنفشه اعرابي اين هفته ساعت 18 در سالن اصلي مولوي اجرا مي شود.
در اين نمايش بازي فرزين نوبراني، بهرام سروري‌نژاد، طوفان مهرداديان، پريسا محمدي،‌ علي برجي، محمد طيب طاهر، اکبر فتاح‌زاده و امير محرابي بازي مي کنند.
بوبوک به داستان زندگي پس از مرگ چند انسان مي‌پردازد.
نمايش "ملانصرالدين" به کارگرداني علي‌ اصغر دشتي نيز اين هفته به اجراي خود در سالن اصلي مولوي پايان مي‌دهد.
در اين نمايش که با شيوه عضو - تماشاگر اجرا مي شود، هدايت هاشمي، فاطمه نقوي، نگار عابدي، ستاره پسياني، رامين سياردشتي، فريبا کامران، علي شمس و عباس حبيبي بازي دارند و "بر فراز تير چراغ بر" به کارگرداني محمدرضا اجاقي جايگزين آن خواهد شد.
تالار کوچک مولوي نيز همچنان پذيراي نمايش "ويولن‌هاتان را کوک کنيد" نوشته ويکتور هائيم و به کارگرداني شيما صادقي است اما از روز سه شنبه ميزبان نمايش "در اين شهر فرشته اي وجود دارد" نوشته شهرام احمدزاده و به کارگرداني بيتا خارستاني مي شود.
در اين نمايش "غزاله جزايري"، "عباس جمالي"، "آرمين رياضي فر"، "فاطمه سرلک"، "هوتن شکيبا"، "مهرآفرين محمدبيگي"، "حميد ملاحسيني" بازي مي کنند.
اين نمايش مضموني اجتماعي دارد و در مورد خانواده اي سنتي - ايراني است که به خاطر اتفاقي که براي دختر آنها مي افتد دست به اقدامي مي زنند که منجر به فروپاشي کل خانواده مي شود.
تماشاخانه شماره 1 ايرانشهر نيز پس از پايان اجراي نمايش "عدالتخانه"، ميزبان "زال و رودابه" به کارگرداني نادر رجب‌پور است.
اين نمايش اقتباسي از شاهنامه فردوسي و در آن نادر رجب پور(سام)، عزت الله مهرآوران(راوي)، سعيد داخ(زال)، نسيم ادبي(رودابه) بازي مي کنند.
نمايش "زال و رودابه" نگاه خاصي به سيمرغ و رابطه اين پرنده افسانه‌اي با زال که در نهايت به يک عشق عرفاني منجر مي‌شود، دارد.
سالن شماره دو تماشاخانه ايرانشهر همچنان با نمايش "سگ سکوت" به کارگرداني آروند دشت‌آراي به کار خود ادامه مي‌دهد.
بابک حميديان، پانته‌آ بهرام و باران کوثري در اين نمايش حضور دارند.
تماشاخانه سنگلج نيز با نمايش "قولنج" نوشته داود فتحعلي‌بيگي و به کارگرداني حسين بابايي و ساعت 19 پذيراي علاقه مندان تئاتر است.
اين نمايش که به شيوه روحوضي کار شده، داستان ازدواج مجدد يک پيرمرد و مخالفت دخترش با اين ازدواج را نشان داده مي شود.
در اين نمايش حسين بابايي، سعدي افشار، مجيد فروغي، طاهره سيرتي، مرجان قمري و رهام عسگرپور به عنوان بازيگر حضور دارند.
حوزه هنري نيز اين هفته به استقبال دو نمايش "ترانه آب" به کارگرداني احسان جانمي ساعت 17 و "داستان عامه‌پسند" به کارگرداني آرش عباسي ساعت 19 مي رود.
نمايش "زندگي بسيار کوتاه است" نوشته و کارگرداني مهدي مهدي‌آبادي نيز ساعت 30: 18 در تالار هنر اجرا مي شود.
اين نمايش کاري است از کارگاه تئاتر بومرنگ و ويژه کودکان و نوجوانان اجرا مي شود.
زندگي بسيار کوتاه است به زندگي يک آدم برفي مي‌پردازد که در شبي سرد و زمستاني در کنار مزرعه‌اي متولد و با مترسکي که وظيفه مراقبت از مزرعه را برعهده دارد، دوست مي‌شود.
مونا بيگي، مجتبي گوهرخواني، بهاره ميرزاپور و مرتضي احمدي در اين نمايش ايفاي نقش مي‌کنند.
در خانه نمايش اداره تئاتر نيز نمايش"منتشاء" نوشته مهران رنجبر و به کارگرداني مجيد رحمتي ساعت 30: 18 به اجراي خود ادامه مي دهد.
اين نمايش يک نفره که در آن مهران رنجبر ايفاي نقش مي‌کند، به روايت يک منتشاء مي‌پردازد که نقال وي را دور انداخته است.
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:53  توسط   | 

نمايش "پيچ تند" ويژه هنرمندان اجرا مي شود

ایرنا - نمايش "پيچ تند" به کارگرداني "کتايون فيض مرندي" در تالار سايه مجموعه تئاتر شهر، 1 شهريور ويژه هنرمندان اجرا مي شود.
به گزارش روابط عمومي مجموعه تئاترشهر، نمايش "پيچ تند" نوشته "آرش عباسي" است که از 30 تير در حال اجراست، 1 شهريورماه ساعت 19 ويژه هنرمندان اجرا مي شود.
اين نمايش هر روز ساعت 19 به مدت 80 دقيقه و با قيمت 4000 تومان اجرا مي شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:50  توسط   | 

اعضاي باشگاه تماشاگران وب سايت مجموعه تئاتر شهر به تماشاي نمايش "باغ شکرپاره" مي نشينند

اعضاي باشگاه تماشاگران وب سايت مجموعه تئاتر شهر روز هاي 3 و 4 شهريور در تالار اصلي مجموعه تئاترشهر به تماشاي نمايش "باغ شکرپاره" مي نشينند .
به گزارش ايرنا همزمان با راه اندازي وب سايت مجموعه تئاتر شهر بخش باشگاه تماشاگران اين وب سايت نيز راه اندازي شد و تاکنون تعداد اعضاي اين باشگاه به 650 نفر رسيده است.
بنا به اعلام روابط عمومي مجموعه تئاتر شهر اعضاي باشگاه تماشاگران اين مجموعه تئاتري 3 و 4 شهريور به تماشاي نمايش "باغ شکرپاره" نوشته و کار دکتر "قطب الدين صادقي" مي نشينند.
اعضای باشگاه تماشاگران از روز 1 شهريور مي توانند با مراجعه به سايت تئاتر شهر روز حضور خود را از پيش انتخاب کنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:49  توسط   | 

پيش فروش بليت تئاتر براي نخستين بار

براي نخستين بار در تئاتر بليت نمايش "مرثيه اي براي يک سبک وزن " به کارگرداني " ايوب آقاخاني" در تالار سايه پيش فروش شد.
به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي مجموعه تئاتر شهر، نمايش "مرثيه اي براي يک سبک وزن " نوشته و کار "ايوب آقاخاني" است که از 4 شهريور در تالار سايه مجموعه تئاترشهر اجرا مي شود.
اين نمايش در فضاي کمدي طراحي شده که با برخورداري از بستـــر اجتماعـــي روي صحنه مي رود.
نمايش مرثيه اي براي يک سبک وزن از 4 شهريور به مدت 30 شب در تالار سايه مجموعه تئاترشهر اجرا مي شود و علاقه مندان مي توانند هر شب ساعت 15/20 به مجموعه تئاترشهر واقع در چهار راه ولي عصر مراجعه کنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:47  توسط   | 

دو دستور رييس جمهوري براي حل مشکلات دانش آموزان مردودي

رئيس جمهوري در آستانه آغاز سال تحصيلي جديد دو دستورالعمل براي حل مشکلات دانش آموزان مردودي ابلاغ کرد.
به گزارش ايرنا به نقل از ايران خبر، بر اساس اولين دستور احمدي نژاد ،‌ به دانش‌آموزان دوره راهنمايي روزانه که در يک پايه تحصيلي دو بار مردود شده‌اند و در آخرين نوبت تجديدي موفق به کسب شرايط قبولي نشده‌اند، فرصت داده مي‌شود با تاييد شوراي مدرسه و با حضور معلمين دروسي که دانش‌آموز در آن نمره قبولي کسب نکرده است به شرط شرکت در کلاس‌هاي تقويتي، حداکثر تا پايان مهر ماه در يک نوبت ارزشيابي اضافي شرکت کنند و در صورت کسب شرايط قبولي به پايه بالاتر ارتقاء يابند.
بر اين اساس، اين گروه از دانش‌ آموزان در صورت قبولي مي‌توانند يا در مراکز آموزش از راه دور و يا در صورت داشتن ساير شرايط، در مدارس روزانه ادامه تحصيل دهند.
همچنين بر اساس دستور ديگر رييس جمهوري ، چنانچه دانش‌آموز قبولي پايه دوم متوسطه شاخه نظري يا فني و حرفه‌اي، بخواهد پايه دوم را در شاخه کاردانش تکرار کند، مي‌تواند در واحدهاي آموزشي روزانه در پايه دوم ثبت نام کرده و با رعايت ساير شرايط ادامه تحصيل دهد.
در اين صورت تمامي دروس گذرانده پايه دوم شاخه قبلي حذف و آن سال تحصيلي به سقف سنوات تحصيل دانش‌آموز افزوده مي‌شود.
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:36  توسط   | 

دو ابلاغ احمدي‌نژاد براي رفع مشکلات دانش آموزان مردودي

رييس جمهوري در آستانه آغاز سال تحصيلي جديد در دو دستورالعمل جديد تمهيداتي را براي حل مشکلات دانش آموزان مردودي ابلاغ کرد.
به گزارش ايرنا، بر اساس اولين دستور احمدي نژاد که هجدهم مرداد ماه با شماره شماره16849/120 ابلاغ شده است به دانش‌آموزان دوره راهنمايي روزانه که در يک پايه تحصيلي دو بار مردود شده‌اند و در آخرين نوبت تجديدي موفق به کسب شرايط قبولي نشده‌اند، فرصت داده مي‌شود با تاييد شوراي مدرسه (با حضور معلمين دروسي که دانش‌آموز در آن نمره قبولي کسب نکرده است) و به شرط شرکت در کلاس‌هاي تقويتي، حداکثر تا پايان مهر ماه در يک نوبت ارزشيابي اضافي شرکت کنند و در صورت کسب شرايط قبولي به پايه بالاتر ارتقاء يابند. اين قبيل دانش‌آموزان در صورت قبولي مي‌توانند يا در مراکز آموزش از راه دور و يا در صورت داشتن ساير شرايط، در مدارس روزانه ادامه تحصيل دهند.
همچنين بر اساس دستور ديگر رييس جمهور که پس از تاييد شوراي عالي آموزش و پرورش به تاييد وي رسيده است، چنانچه دانش‌آموز قبولي پايه دوم متوسطه شاخه نظري يا فني و حرفه‌اي، بخواهد پايه دوم را در شاخه کاردانش تکرار کند، مي‌تواند در واحدهاي آموزشي روزانه در پايه دوم ثبت نام نموده و با رعايت ساير شرايط ادامه تحصيل دهد.
در اين صورت کليه دروس گذرانده پايه دوم شاخه قبلي حذف و آن سال تحصيلي به سقف سنوات تحصيل دانش‌آموز افزوده مي‌شود.
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 5:35  توسط   | 

مطالب جدیدتر